Sport pe Bune: Tenisul românesc la ora adevărului. Cu Gabriel Moraru director FRTenis

CM 2014: Columbienii, fericiti dupa calificarea in sferturi. Mesajul pentru Brazilia

Duminica, 29 Iunie 2014, ora 08:42
2818 citiri

Columbia a trecut de Uruguay cu 2-0 in optimile de finala ale Campionatului Mondial de fotbal din Brazilia, urmand sa joace in sferturi chiar cu tara gazda, intr-un meci care deja se anunta spectaculos.

Jose Pekerman, antrenorul Columbiei, a declarat dupa meci ca este fericit ca echipa sa a trecut de Uruguay, el urmand sa pregateasca de pe acum marele meci cu Brazilia: "Felicitari tuturor, oamenii din Columbia meritau aceasta calificare. Uruguay este o echipa foarte dificila, cu un mare antrenor, dar vreau sa le multumesc jucatorilor pentru efortul depus. Acum trebuie sa ne gandim la Brazilia.", spunea antrenorul columbian, dupa partida cu Uruguay.

Columbia a trecut de echipa lui Cavani cu 2-0, ambele goluri fiind marcate de "decarul" James Rodriguez, care a ajuns astfel golgheterul Cupei Mondiale, cu 5 reusite.

Columbia va juca in sferturile de finala ale Cupei Mondiale, vineri, 4 iulie, la Fortaleza, cu nationala Braziliei.

D.A.

Strada surpată la Slănic s-a construit peste o mină. Ciolacu: ”Ce vreţi să fac? Să ştiu unde s-au făcut drumurile peste mine?”
Prim-ministrul Marcel Ciolacu a afirmat, întrebat despre situaţia de la Slănic, Prahova, unde o stradă s-a surpat, formându-se un crater de doi metri, că a fost făcut un drum peste o mină....
Ciolacu anunță că implementarea salariului minim european va începe de la 1 iulie: ”Am dat și ordonanța”
Şeful Guvernului Marcel Ciolacu a precizat că mecanismul de implementare a salariului minim european va începe de la 1 iulie. El a amintit că, în acest sens, a fost emisă ordonanţa....
#columbia declaratii antrenor calificare, #pekerman columbia declaratii meci castigat uruguay, #mesaj pentru brazilia de la columbia , #stiri CM 2014