Comentarii
Injineru - Sa ii invetze cum e in lumea capitalista..
22.11.2020, 00:24
Nu bagi caldura, se scoala din pat toti negroizii si dau foc la masini
liviu_69 - Sa inteleg ca toti ceilalti primari noi acopera in tacere
21.11.2020, 23:08
porcariile facute de predecesori ?
Banuiesc ca majoritatea au nereguli.
Ambigua - Unde a fost PSD si a venit tot PSD nu se va intampla nimic.
22.11.2020, 20:27
La fel unde a fost PNL si a venit tot PNL. Pana si unde s-a schimbat "garda" adica dupa PSD a venit PNL, iar nu se intampla nimic. Abia astia noi care au venit, de la USR PLUS fac galagie. Si e normal, n-au nimic de musamalizat si de ascuns, ca toti ceilalti au.
De aceea e bine sa-i schimbam la 4 ani, nu sa-i lasam sa se eternizeze cu deceniile, ca sa mai aflam si noi cat si cum ne fura. Altfel murim prosti...ca DNA doarme in papuci...
Stan - Nicusor of Bucarest a zis ca "mai întâi munca", după care...
22.11.2020, 01:38
...va incepe să umble in rufele murdare ale Fierei (nu s-a referit la lenjeria intima)!
Sa-l păsuim puțin, poate va face ce-a spus.
FrumoasaTara - Cea mai eficienta procedura si cel mai bine ...
22.11.2020, 19:14
intocmita lista de prioritati (intai MUNCA) se afla in continuare, in Romania, doar la Oradea, numai la Oradea, decat la Oradea!!!
In loc sa ameninti ca dai afara 3 indivizi, dupa care sa te gandesti cum sa o faci legal si procedural, mai bine ai fi avut o schema dorita de functiuni cu numarul de personal necesar, iar acum ai fi in evaluari, dupa care ai face, corect procedural si legal, RESTRUCTURAREA !!!
Imi doresc primari ca pe seful Consiliului Judetean de la Oradea, care sa puna pe locul 1 munca, adica sa purceada cat mai repede la treaba organizata, eficienta, iar dupa aia (sau in paralel, daca are suficienti oameni de incredere) sa scoata mizeria ilegalitatilor de sub pres, dar nu publicitar ostentativ, ci lucrativ, cu plangeri penale si tot restul tacamului.
Pana acum s-au mediatizat DISTRACTIA, cat despre MUNCA, continuam sa o asteptam, dar sunt ingrijorat deoarece sunt atat de multe probleme de rezolvat !
Contractele "dubioase" sunt, sau nu sunt intocmite cu respectarea legii.
Sumele "mari" de bani sunt supraevaluate sau majorate artificial in masura in care pot fi probate si dovedite ca atare.
Cat despre "lucrarile de mantuiala" care abunda, trebuie probata mantuiala si trasi la raspundere cei platiti sa vada mantuiala, responsabilii cu investitia, dirigintii de santier, cei ce au avizat situatiile de lucrari s.a.m.d.
Altminteri, nu am facut nimic altceva decat sa consumam timpul degeaba !!!
Salamcusoia - Totul incepe cu maturatul
22.11.2020, 03:42
si aruncarea gunoiului.
n.italy - Articol excelent !
21.11.2020, 23:01
Clotilde e singurul primar din Capitala care se tine de cuvant.A promis ca va cauta in actele primariei maltrapazlacurile fostului primar psd-ist Tudorache,asa a facut si imediat a gasit lucruri care,cu ajutorul procurorilor, l-au trimis pe hot la DNA.Ceilalti in frunte cu ND,nimic,asteapta alegerile ca sa uite lumea si sa se puna batista pe tambal.Sper ca lumea sa vada asta si sa voteze in consecinta..
wert - USR#REZIST
21.11.2020, 22:40
de 30 de ani in toata Romania se fura la greu. Peste tot.

de cand a fost aleasa, Clotilde iese aproape in fiecare zi si mai scoate la lumina cate o nenoricire facuta de cei care au devalizat bugetul sectorului 1.
Inclusiv reclamatia la DNA a lui Tuduorache cu tabletele la suprapret tot Clotilde a facut-o.
Dar cati in Romania vedeti voi ca mai fac asa? Coliban si Fritz au inceput si ei sa semnaleze neregulile.
In rest, tacere in toata Romania.
Concluzie: Votati USR. Altfel va fi tacere. Doar tacere.
n.italy - Lumea o iubeste pe Clotilde,
21.11.2020, 23:24
Azi am laudat-o pe fb.Si mi-au distribuit postarea vreo 250 de persoane si numai la una dintre postari sunt pana acum cam 600 de like-uri!Deci corectitudinea si vrednicia sunt rasplatite..
DUTTY - Da o iubeste ca sarea in ochi!!!
22.11.2020, 15:55
.
copilul - W0000oooow ! sa mi se belineasca ????...si ia ?
21.11.2020, 23:21
?