Tătărușanu, titular în victoria dramatică a lui AC Milan la Roma! La 40 de ani, Zlatan Ibrahimovic a doborât noi recorduri în fotbal

Duminica, 31 Octombrie 2021, ora 23:52
5612 citiri
Ciprian Tătărușanu

Formaţia AC Milan, cu Ciprian Tătăruşanu în poartă, a învins, duminică seară, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa AS Roma, într-un meci din etapa a XI-a a campionatului Italiei.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Ibrahimovici ’26 şi Kessie ’57 (penalti). Pentru Zlatan Ibrahimovici a fost golul cu numărul 150 în Serie A şi cu numărul 400 în campionate interne.

Pentru Roma a înscris El Shaarawy, în minutul 90+3.

În minutul 67, de la milanezi a fost eliminat Theo Hernandez.

Tot duminică, Napoli a învins în deplasare Salernitana, scor 1-0. A marcat Zielinski, în minutul 61. Doi jucători au fost eliimnaţi: Kastanos ’70 (Salernitana) şi Koulibaly ’76 (Napoli).

Partida Bologna – Cagliari este programată luni.

Europa League: Leverkusen continuă seria fantastică. Cum s-a încheiat duelul italian dintre AS Roma și AC Milan
Echipa italiană AS Roma a dispus joi seara, pe teren propriu, scor 2-1, de formaţia AC Milan, în manşa secundă a sferturilor de finală din Liga Europa, calificându-se în semifinale....
#AC Milan, #tatarusanu, #Roma Milan gol Pjanic, #Ibrahimovici, #Zlatan Ibrahimovic, #Jose Mourinho, #Serie A rezultate , #stiri Ciprian Tatarusanu