Tatarusanu, erou in poarta celor de la Nantes. A aparat un penalti si a salvat un punct la Lyon

Duminica, 30 Septembrie 2018, ora 08:00
4417 citiri

Portarul roman Ciprian Tatarusanu a fost eroul oaspetilor de la Nantes in deplasarea de la Olympique Lyon, sambata seara in runda curenta a campionatului francez de fotbal, Ligue 1.

Lyon - Nantes s-a terminat 1-1, dar asta numai datorita lui Tatarusanu, fost capitan la Steaua si actual portar al nationalei Romaniei.

In etapa cu numarul 8 din L1, Lyon incepea bine jocul si marca in minutul 22 prin Aouar. Romanul a inceput insa ziua sa fabuloasa cu parade in minutele 32 si 38 la mari ocazii ale gazdelor.

Fekir a avut o bara in partea secunda, insa, poate contrar cursului jocului, Nantes a fost cea care a inscris, prin Boschilia in minutul 62, pentru 1-1.

In minutul 81, OL a primit un penalti, acelasi Fekir avand ocazia sa inscrie, dar Tatarusanu a fost inspirat, dupa cum puteti vedea in imagini VIDEO pe acest link.

Lyon ramane pe 3 dupa acest egal cu 14 puncte, la 10 distanta de liderul PSG, cu 8 victorii din 8. Pe locul 2 este Saint-Etienne cu 15 puncte.

Nantes e penultima din Franta cu doar 6 puncte si o singura victorie la activ.

Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
Traian Băsescu, ironii despre liderii PSD și PNL după retragerea finului său, Cătălin Cîrstoiu: ”Sunt și slabi de minte, nu numai slabi politicieni”
Fostul preşedinte Traian Băsescu, naşul medicului Cătălin Cîrstoiu, este de părere că alegerea acestuia pentru a candida la Primăria generală a Capitalei cu susţinerea PSD şi PNL...
#Nantes erou Tatarusuanu scoate un penalti, #Tatarusanu scoate un punct Nantes la , #stiri Ciprian Tatarusanu