Momente de panica pe terenul lui Lyon, unde Tatarusanu a debutat in Ligue 1. Un jucator s-a prabusit pe gazon din senin (Video)

Duminica, 26 Ianuarie 2020, ora 17:17
5040 citiri

Au fost momente terifiante pe terenul celor de la Lyon, in partida de runda curenta de Ligue 1 cu cei de la Toulouse, un meci in care Ciprian Tatarusanu a debutat ca titular in campionat la OL.

Unul dintre colegii lui Ciprian, fost capitan la Steaua, a cazut din senin in minutul 21, fara sa fie atins de niciun adversar. Vorbim despre Martin Terrier, care a cazut pe gazon si parea ca are dificultati in respiratie din ce in ce mai mari.

Medicii au intervenit de urgenta pentru a-i acorda primul ajutor, iar dupa cateva minute de panica, jucatorul francez de 22 de ani a fost scos de pe teren cu targa, in locul sau intrand Toko Ekambi, atacantul imprumutat de la Villarreal.

La cateva minute dupa acest moment, Lyon s-a grabit sa si posteze un mesaj pe o retea de socializare: "Jucatorul nostru se simte mai bine si si-a recapatat cunostinta".

Lyon conduce in acest moment pe Toulouse cu 1-0, gol Cornet in minutul 29, iar Ciprian Tatarusanu a fost introdus pentru prima data titular in Ligue 1, dupa meciurile foarte bune facute in Cupa.

Terrier are 22 de ani si a fost cumparat de Lyon in 2018 de la Lille pentru 11 milioane de euro.

Atacantul a jucat 26 de meciuri si a marcat patru goluri in acest sezon pentru Lyon.

UPDATE: Partida s-a terminat cu scorul de 3-0, dupa ce au mai marcat Dembele si Ekambi, in minutele 71 si 77. Tatarusanu termina acest prim meci ca titular in Ligue 1 cu poarta sa neatinsa.