Ciprian Tatarusanu a mai aparat un penalti in Franta (Video)

Duminica, 07 Aprilie 2019, ora 17:52
5477 citiri

Portarul roman Ciprian Tatarusanu a mai aparat un penalti in campionatul francez de fotbal, Ligue 1, acolo unde evolueaza pentru gruparea FC Nantes.

Fostul goal-keeper stelist a mai aparat un penalti in Ligue 1, aflandu-se deja la cota 5 in acest sezon (5 lovituri de la 11 metri parate), avand in general cifre foarte bune si pentru Nantes, dar si pentru echipa nationala.

Tatarusanu a aparat un penalti duminica in partida Toulouse - Nantes, penalti ratat de Gradel in minutul 26 la scorul de 0-0, cand gazdele aveau deja un om in plus pe teren, dupa rosul primit de Girotto in minutul 17.

Din pacate, gazdele au castigat cu 1-0, dupa golul reusit de Sylla in minutul 55.

Este al doilea penalti parat de roman in patru zile, dupa cel reusit in fata lui Kylian Mbappe, tanarul star al lui PSG.

Imagini VIDEO cu parada lui Tatarusanu le puteti urmari pe acest link.

Nantes este pe locul 15 dupa aceasta infrangere, a treia in ultimele 5 jocuri, avand 7 puncte peste locul care merge la baraj cu o formatie de Ligue 2, ocupat acum de Dijon.

Portarul roman a aparat un penalti si pentru Romania, in partida cu Muntenegru din Liga Natiunilor, scor 1-0 in deplasare.

33 de ani are Tatarusanu, care a mai bifat echipe ca Fiorentina, Steaua sau Gloria Bistrita in CV-ul sau.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Ciprian Tatarusanu inca un penalti aparat, #Ciprian Tatarusanu pe val Franta poarta, #Ciprian Tatarusanu 5 penaltiuri aparate Nantes , #stiri Ciprian Tatarusanu