CFR Cluj câștigă primul meci din play-off și vine la un punct de Farul: "veteranul" Deac a marcat golul victoriei VIDEO

Sambata, 15 Aprilie 2023, ora 21:10
2106 citiri
Ciprian Deac

Formaţia CFR Cluj a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Sepsi Sfântu Gheorghe, într-un meci din etapa a patra a play-off-ului Superligii.

Sepsi a condus cu 1-0, prin golul marcat de Dumitrescu ’28. Pentru CFR Cluj au marcat Birligea ’44 şi Deac ’53.

De la Sepsi a fost eliminat Ninaj, în minutul 62.

Pentru CFR Cluj a fost prima victorie din play-off, după trei egaluri la rând. Clujenii sunt acum la un punct de Farul, care joacă luni cu FCSB,

CFR Cluj: Scuffet – C. Manea, Yuri, Burcă, Braun – C. Deac (Yeboah ’83), Muhar, Cvek, Krasniqi (Fica ’90) – Janga, Birligea (Petrila ’59). Antrenor: Dan Petrescu

Sepsi: Niczuly – Ninaj, Bălaşa (Ciobotariu ’51), Tamas, A. Dumitrescu – Aganovic, J. Rodriguez (Rondon ’77), Papa (Păun ’65), C. Matei (I. Gheorghe ’65) – Ştefănescu, Safranko (Tudorie ’77). Antrenor: Cristiano Bergodi

Cartonaşe galbene: Burcă ’20 / Ninaj ’47, ‘62

Cartonaş roşu: Ninaj ‘62

Arbitri: Iulian Călin - George Florin Neacşu, Vladimir Urzică - Viorel Nicuşor Flueran

Arbitri VAR: Rareş George Vidican, Romică Bîrdeş

Observatori: Octavian Şovre, Claudiu Boaru

Cum a reușit CFR Cluj să câștige un meci în care a jucat o repriză cu doi oameni în plus
CFR Cluj a obţinut o victorie dramatică, 2-1 (1-1) cu Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, duminică seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a şaptea a play-off-ului Superligii de fotbal....
FCSB campioană: Mihai Stoica - Urmează poate cea mai frumoasă celebrare a unui titlu din istoria acestei competiţii
Mihai Stoica a declarat, după ce FCSB a câştigat titlul de campioană, că urmează “poate cea mai frumoasă celebrare a unui titlu” din istoria competiţiei. ”Urmează poate cea mai...