Surpriza mare in Premier League: Chelsea, invinsa acasa de Burnley

Sambata, 12 August 2017, ora 19:08
3642 citiri

Campioana in exercitiu a angliei, Chelsea, a inceput noul sezon de Premier League cu o infrangere neasteptata.

Elevii lui Conte au fost invinsi pe teren propriu de modesta Burnley, scor 3-2.

Oaspetii au lovit in a doua jumatate a primei reprize, Vokes, cu o "dubla", si Ward marcand pentru un socant 3-0 la pauza.

In partea a doua a jocului campioana a pus presiune si a fortat revenirea, Morata si David Luiz marcand pentru a da sperante pentru macar o remiza.

N-a fost sa fie, iar Chelsea incepe cursa de aparare a titlului cum nu se poate mai prost.

Gazdele au incheiat partida cu doi jucatori mai putin pe teren, Cahill fiind eliminat direct in minutul 14, pentru o talpa pe tibia unui adversar, iar Fabregas fiind trimis la vestiare pe final de joc, dupa ce a vazut al doilea cartonas galben pentru o talpa pe glezna.

Infrangerea lui Chelsea este a doua surpriza a zilei, dupa semiesecul celor de la Liverpool.

Ciolacu anunță că întrerupe orice comunicare cu Piedone: "Îi urez succes"
Marcel Ciolacu a tăiat orice cale de comunicare cu Cristian Popescu Piedone. Președintele PSD a declarat joi, 25 aprilie, că nu va mai exista niciun dialog și nicio ofertă pentru Piedone....
Președintele PSD Sector 1 o vede pe Clotilde Armand la pușcărie: ”Și-a dat bani necuveniţi tocmai din bugetul unui proiect anticorupţie”
Preşedintele PSD Sector 1, Petre Florin Manole, a transmis joi, 25 aprilie, că primărița Clotilde Armand are „un drum scurt și previzibil de când a fost prinsă cu mâna-n bugetul local”....
#Chelsea invinsa Burnley, #Chelsea Burnley rezultat, #Premier League rezultate Chelsea , #stiri Chelsea