Infrangere umilitoare pentru Chelsea: Conte ar putea fi dat afara!

Marti, 06 Februarie 2018, ora 08:38
4076 citiri

Chelsea a fost invinsa neasteptat de modesta Watford, iar scaunul lui Antonio Conte se clatina serios, italianul riscand sa fie demis in orice moment.

Campioana Angliei a avut parte de un meci de cosmar in deplasarea de la Watford, pierzand partida cu un categoric 4-1.

Dupa prima jumatate de ora de joc, "albastrii" au ramas in 10 oameni, Bakayoko fiind eliminat dupa ce a incasat doua cartonase galbene in decurs de cinci minute.

In finalul primei reprize, Conte a fost tradat si de portar, Curtois provocand penaltiul din care Deeney a deschis scorul.

Belgianul Hazard a egalat in minutul 82, cu un sut de la 20 de metri, si se parea ca londonezii vor obtine o remiza din aceasta partida cum nu se poate mai nereusita, insa lucrurile nu s-au oprit aici.

Janmaat, in minutul 84, Deulofeu (88) si Pereyra (90+1) au marcat de trei ori in sapte minute si adus cele trei puncte pentru Watford.

Dupa aceasta infrangere usturatoare Chelsea se mentine pe locul 4 in Premier League, dar mai are numai un punct in fata celor de la Tottenham.

Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
Traian Băsescu, ironii despre liderii PSD și PNL după retragerea finului său, Cătălin Cîrstoiu: ”Sunt și slabi de minte, nu numai slabi politicieni”
Fostul preşedinte Traian Băsescu, naşul medicului Cătălin Cîrstoiu, este de părere că alegerea acestuia pentru a candida la Primăria generală a Capitalei cu susţinerea PSD şi PNL...
#Chelsea Watford rezultat, #Chelsea rezultate Premier League, #Chelsea invinsa Premier League , #stiri Chelsea