Chelsea intoarce un meci in Premier League de la 0-2 si mai spera la Champions League

Sambata, 14 Aprilie 2018, ora 18:08
3000 citiri

Chelsea Londra a castigat un meci nebun in runda curenta de Premier League, un meci in care a fost condusa cu 2-0 si mai pastreaza inca sperante pentru locul 4.

A fost un meci in deplasare la Southampton, in care gazdele au condus cu 2-0 dupa reusitele semnate de Tadici in minutul 21 si Bednarek in minutul 60.

In minutul 70, scorul era inca 0-2, dar trupa lui Conte a intors miraculos partida. In decurs de 8 minute, Chelsea a marcat de 3 ori, prin Giroud in minutul 70, Hazard (75) si acelasi Giroud in minutul 78.

Chelsea inca spera cu aceste 3 puncte sa mai prinda locul 4, ultimul care duce in Champions League. Londonezii au acum 60 de puncte, cu 7 mai putine comparativ cu Liverpool si Tottenham, ambele cu 67 de lungimi.

Tottenham are un meci in minus comparativ cu Chelsea si Liverpool.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#Chelsea bate pe Southampton, #cronica meci Anglia Chelsea, #Chelsea spera la Champions League , #stiri Chelsea