Chelsea bate Arsenal cu doua goluri superbe

Duminica, 03 Octombrie 2010, ora 20:06
1317 citiri

Chelsea a castigat derbiul etapei din Anglia cu Arsenal Londra, scor 2-0, dupa doua goluri superbe.

Didier Drogba a inscris primul gol al meciului cu sase minute inainte de pauza, printr-o deviere superba cu calcaiul la coltul scurt.

Echipa lui Wenger a fost mai curajoasa dupa pauza, insa a mai primit un gol cu cinci minute inainte de final, dupa o torpila trimisa de Alex in vinclu.

In celelalte doua meciuri de duminica, Manchester City a trecut cu 2-1 de Newcastle, in timp ce Liverpool a pierdut surprinzator pe teren propriu in fata lui Blackpool, scor 1-2.

C.M.

Arsenal și-a distrus rivala în derby, iar lupta pentru titlu în Premier League devine pasionantă
Formaţia Arsenal a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 5-0, echipa Chelsea, în meci restanţă din etapa a 29-a a campionatului Angliei. Pentru Arsenal au marcat Trossard, în...
Meci dezastruos pentru Tottenham în derby-ul cu Arsenal. Ce-a făcut românul Drăgușin
Echipa engleză Tottenham Hotspur a pierdut duminică, pe teren propriu, scor 2-3, în faţa grupării Arsenal Londra, într-un meci al etapei a 35-a din Premier League. Arsenal a condus cu 3-0...