PSG merge in semifinalele Champions League, dupa un meci nebun cu Atalanta. Francezii au dat doua goluri in finalul meciului

Miercuri, 12 August 2020, ora 23:57
7688 citiri

In ziua cand a facut 50 de ani de la infiintare, PSG s-a calificat dramatic in semifinalele Champions League, dupa ce a intors rezultatul cu Atalanta, in finalul meciului.

Italienii conduceau cu 1-0 in minutul 80, insa PSG a dat doua goluri, in minutul 90 prin Marquinhos si Choupo-Moting, in minutul 93.

Francezii merg in semifinale, acolo unde vor intalni pe castigatoarea din meciul Leipzig- Atletico Madrid.

Partida s-a jucat pe Estadio Da Luz din Lisabona.

Atalanta: Sportiello - Toloi, Caldara, Djimsiti - Hateboer, De Roon, Freuler, Gosens - Pasalic, Gomez - Zapata

Rezerve: Gelmi, Rossi, Sutalo, Palomino, Czyborra, Muriel, Piccoli, Malinovskyi, Da Riva, Castagne, Bellanova, Colley

Antrenor: Gian Piero Gasperini

Paris Saint-Germain: Navas - Kehrer, Silva, Kimpembe, Bernat - Herrera, Marquinhos, Gueye - Sarabia, Icardi, Neymar

Rezerve: Rico, Bulka, Mbappe, Paredes, Choupo-Moting, Diallo, Draxler, Bakker, Kalimuendo-Muinga, Dagba, Ruiz-Atil, Mbe Soh

Antrenor: Thomas Tuchel

Arbitru: Anthony Taylor (Anglia)

Minutul 1 - A inceput meciul

Minutul 3 - ocazie pentru Atalanta, Papu Gomez suteaza cu stangul, insa Navas retine

Minutul 3 - ocazie uriasa Neymar. Singur cu portarul, brazilianul trimite pe langa poarta