Liga Campionilor: Real Madrid castiga la Napoli si se califica in sferturile de finala

Marti, 07 Martie 2017, ora 23:35
15036 citiri

Real Madrid s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor dupa ce s-a impus pe terenul lui Napoli, scor 3-1. Scorul la general a fost 6-2 in favoarea ibericilor.

Italienii au intrat pe teren cu gandul ca pot intoarce rezultatul din meciul tur, cand au pierdut cu 3-1, si au pus in pericol poarta lui Navas inca din primele minute.

Dupa cateva momente de presiune, Mertens a reusit sa deschida scorul in minutul 25, cu un sut puternic langa bara.

Aproape imediat, Realul a replicat, insa sutul lui Cristiano Ronaldo a intalnit bara laterala.

Napoli a revenit in ofensiva, iar Mertens a tintit si el bara in minutul 38, dintr-o pozitie buna.

Real tremura din ce in ce mai mult pentru calificare, dar a fost salvata, asa cum s-a intamplat mai tot timpul, de capitanul Sergio Ramos.

Acesta a reusit sa intoarca rezultatul in minutele 52 si 58, cu doua lovituri de cap.

Finalul a fost linistit pentru madrileni, care au mai punctat o data in minutul 90, prin Alvaro Morata.

Real s-a calificat astfel in sferturile de finala si isi va afla adversara vinerea viitoare.

NAPOLI - REAL MADRID 1-3

90+3 - Final de meci!

90 - GOL REAL MADRID! Morata inscrie cu un sut din fata portii, dupa o respingere a lui Reina!

89 - Diawara vede cartonasul galben.

87 - Mertens cade in careu si cere penalti, jocul continua.

Info: Bayern are 5-1 cu Arsenal.

84 - Carvajal rateaza incredibil din fata portii, dupa o actiune superba.

81 - Se joaca la trecerea timpului, nimic nu se mai poate intampla.

80 - Schimbare Real: Isco intra in locul lui Modrici.

Info: Bayern are 4-1 cu Arsenal la Londra.

77 - Schimbare Real: Morata intra in locul lui Benzema.

Info: Bayern a facut 3-1 in meciul cu Arsenal.

76 - Schimbare Napoli: Zielinski intra in locul lui Hamsik.

75 - Momente mai slabe pe teren, Real se apara fara emotii, Napoli nu mai poate pune probleme.

70 - Schimbare Napoli: Napoli intra in locul lui Insigne.

68 - Schimbare Real: Vazquez intra in locul lui Bale.

Info: Bayern a facut 2-1 in meciul cu Arsenal.

65 - Rog suteaza peste poarta din 15 metri.

62 - Ritmul a scazut mult dupa ce Realul a marcat al doilea gol.

58 - GOL REAL MADRID!!! Sergio Ramos inscrie din nou cu capul si Realul este ca si calificata!

56 - Schimbare Napoli: Rog intra in locul lui Alan.

Info: Bayern egaleaza Arsenal in celalalt meci al serii. Englezii raman si in 10 oameni.

52 - GOL REAL MADRID!!! Ramos inscrie superb cu o lovitura de cap venita dupa o centrare din corner!

51 - Hysaj respinge in corner la o centrare foarte periculoasa.

47 - Benzema suteaza din unghi in plasa laterala.

46 - Se reia jocul!

45 - Pauza!

40 - Hamsik scapa spre poarta, dar trage slab, mult pe langa.

38 - Ce ocazie!!! Mertens ses descurca excelent in careu, insa sutul sau loveste bara laterala!!!

35 - Koulibaly trimite cu capul este poarta dupa un corner din partea stanga.

29 - Ce ocazie!!! Real Madrid scapa singur spre poarta, il dribleaza pe Reina, dar intra in unghi si suteaza in bara!

28 - Insigne suteaza din marginea careului in bratele lui Navas.

25 - GOL NAPOLI!!! Mertens deschide scorul cu un sut langa bara!

24 - Centrare inalta in careul Realului, Navas iese si retine fara emotii.

Info: In celalalt meci, Arsenal face 1-0 cu Bayern.

19 - Bale primeste in marginea careului, dar sutul sau este slab si merge in bratele lui Reina.

15 - Kroos suteaza din marginea careului in bratele lui Reina.

14 - Mertens suteaza de la 30 de metri, Navas respinge in corner.

12 - Contraatac periculos al Realului, insa Ronaldo este surprins in ofsaid.

8 - Hamsik suteaza din marginea careului, mingea trece pe langa poarta.

8 - Doua cornere la rand pentru Napoli, defensiva Realului respinge cu brio.

3 - Centrare periculoasa in careul Realului, mingea e respinsa cu greu.

2 - Un prim corner pentru Napoli, mingea este centrata insa mult prea lung.

1 - A inceput meciul!

Info: Partida incepe la ora 21:45.

Napoli: Reina; Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam; Allan, Diawara, Hamsik; Callejon, Mertens, Insigne

Real Madrid: Navas, Carvajal, Pepe, Sergio Ramos, Marcelo, Casemiro, Kroos, Modrid, Bale, Ronaldo, Benzema

In prima mansa, madrilenii s-au impus cu 3-1 pe Santiago Bernabeu.

Vlad Chiriches nu este inclus in lotul lui Napoli pentru aceasta partida.

La casele de pariuri, Real Madrid are cota 1.10 pentru a se califica in sferturile de finala.

Partida e televizata de ProTV si Dolce Sport.

Boloş, despre taxa pe boală: "Cel care stă în concediu medical primeşte mai mulţi bani decât atunci când este la serviciu"
Ministrul de Finanţe Marcel Boloş a explicat, joi, 28 martie, că numărul mare de concedii medicale nu asigură sustenabilitatea bugetului asigurărilor sociale. Declarația vine în...
Membru USR, agresat când strângea semnături, în București: ”Au rupt câteva liste, noi vom strânge şi mai multe”
USR anunţă că, miercuri, un membru USR a fost agresat în timp ce strângea semnături în zona Lujerului din Sectorul 6, Bucureşti. ”Ieri, un membru USR a fost agresat în timp ce...
#Napoli Real Madrid, #Napoli Real Madrid LIVE, #Napoli Real Madrid direct, #televizare Napoli Real Madrid , #rezultate Champions League