Fotbal de poveste in Champions League. Kylian Mbappe a detonat bomba la Munchen

Joi, 08 Aprilie 2021, ora 00:03
7817 citiri
Kylian Mbappe. FOTO: Facebook / Champions League

Formatia Bayern Munchen, detinatoarea trofeului, a fost invinsa, miercuri seara, pe teren propriu, cu scorul de 3-2, de finalista de anul trecut, Paris Saint-Germain, in prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor.

Cristiano Ronaldo, gol important petru Juventus in derby-ul Italiei. Inter Milano isi continua drumul spre titlu

Ca pe vremea lui Hagi. Romanul despre care spune ca va fi cel mai bun din istorie a marcat un gol incredibil. "Ce gol, Doamne" VIDEO

Bavarezii au reusit sa egaleze de la 0-2, insa apoi au mai primit un gol.

Au inscris Mbappe '3, '68 si Marquinhos '28 pentru PSG, respectiv Choupo-Moting '37 si Muller '60 pentru Bayern.

La Sevilla, in alt sfert de finala al LC, Chelsea a invins cu scorul de 2-0 FC Porto. Au marcat Mount '32 si Chilwell '85.

Partidele retur vor avea loc la 13 aprilie.

Un fost jucător de la CFR Cluj, favorit pentru postul de antrenor principal la Bayern München
Antrenorul italian al echipei Brighton, Roberto De Zerbi, fost jucător la CFR Cluj, se află în fruntea listei de tehnicieni care ar putea să-i succeadă lui Thomas Tuchel în această vară,...
Nicuşor Dan anunţă că şefa ASSMB va fi înlocuită din funcție. „Oare ce crede cetăţeanul român”
Primarul Capitalei, Nicuşor Dan a declarat joi, 28 martie, că şefa Administraţiei Spitalelor şi Serviciilor Medicale Bucureşti, Gabriela Sivache, va fi înlocuită din funcţie, pentru că...
#PSG victorie, #Bayern Munchen, #champions league, #Chelsea, #mbappe, #neymar , #stiri Champions League