Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Presa germana, despre victoria lui Real Madrid din meciul cu Bayern Munchen

Miercuri, 19 Aprilie 2017, ora 16:01
6411 citiri

Ziare.com va prezinta principalele comentarii aparute in presa germana dupa calificarea obtinuta de Real Madrid in fata celor de la Bayern Munchen, scor 4-2 (dupa prelungiri).

Iata principalele reactii:

Bild: Cea mai dureroasa eliminare a lui Bayern Munchen! Durere, lupta, ofsaid! Dar deasupra tuturor: eliminare! Un gol din ofsaid al lui Ronaldo a distrus visul triplei pentru Bayern! Ce greseala!

Suddeutsche Zeitung: Arbitrul a jucat un rol cheie in desfasurarea partidei. Cristiano a marcat trei goluri, insa unul a fost din ofsaid. In plus, Vidal a fost eliminat usor.

Die Welt: Cristiano a eliminat Bayern din Champions League, cu cinci goluri in doua meciuri.

TZ: Dupa prelungiri, Cristiano a distrus visul lui Bayern. Cristiano a fost eroul acestei confruntari.

Abendzeuting: Adios, Bayern! O echipa ghinionista a pierdut pe terenul Realului dintr-un ofsaid clar!

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor dupa ce a castigat cu 4-2 (dupa prelungiri) mansa retur a duelului cu Bayern Munchen. Scorul din prima mansa a fost 2-1 pentru Real.

In pofida diferentei de scor, Real Madrid a beneficiat de o eliminare usoara a lui Vidal si de un gol marcat dintr-un ofsaid evident. Ambele faze s-au petrecut in momente cheie si au influentat soarta meciului.

Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
BEC vine în sprijinul PSD și PNL. Decizia surpriză care le permite să aibă candidați separați la Primăria Capitalei
Biroul Electoral Central (BEC) a adoptat miercuri, 24 aprilie, o hotărâre prin care permite desființarea unei alianțe electorale până la data de 26 aprilie,astfel că PSD și PNL vor putea...
#REal Madrid Bayern, #arbitraj Real Bayern, #presa germana Real Bayern , #stiri Champions League