Ploaie de goluri in Liga Campionilor: Genk-ul lui Ianis Hagi, umilit pe teren propriu

Miercuri, 27 Noiembrie 2019, ora 23:55
28455 citiri

Nu mai putin de 27 de goluri s-au marcat in meciurile programate miercuri seara in cea de-a cincea etapa din grupele Ligii Campionilor.

Cu Ianis Hagi rezerva si introdus pe teren abia in ultimele 10 minute, Genk a fost umilita pe teren propriu de Salzburg si isi adio de la primavara europeana.

Nicusor Stanciu a inceput ca titular la Slavia Praga, insa a fost inlocuit in minutul 57 al meciului pierdut, acasa, cu Inter.

Razvan Marin n-a evoluat niciun minut in victoria obtinuta de Ajax la Lille.

Dar iata rezultatele complete:

GRUPA E

Genk - Salzburg 1-4 (Samata '85 / Daka '43, Minamino '45, Hee-Chan '69, Haaland '87)

Liverpool - Napoli 1-1 (Lovren '65 / Mertens '21)

Clasament: 1. Liverpool 10p, 2. Napoli 9p, 3. Salzburg 7p, Genk 1p.

GRUPA F

FC Barcelona - Borussia Dortmund 3-1 (Suarez '29, Messi '33, Griezmann '67 / Sancho '77)

Slavia Praga - Inter 1-3 (Soucek '37 - penalti / Lautaro '19 si '88, Lukaku '81)

Clasament: 1. Barcelona 11p, 2. Inter 7p, 3. Dortmund 7p, 4. Slavia 2p.

GRUPA G

Zenit St. Petersburg - Olympique Lyon 2-0 (Dzyuba '42, Ozdoev '82)

RB Leipzig - Benfica 2-2 (Forsberg '89 - penalti si '90+6 / Pizzi '20, Vinicius '59)

Clasament: 1. Leipzig 10p, 2. Zenit 7p, 3. Lyon 7p, 4. Benfica 4p.

GRUPA H

Valencia - Chelsea 2-2 (Soler '40, Wass '82 / Kovacic '41, Pulisic '50)

Lille - Ajax 0-2 (Ziyech '2, Promes '59)

Clasament: 1. Ajax 10p, 2. Valencia 8p, 3. Chelsea 8p, 4. Lille 1p.

Ultima etapa din grupele Ligii Campionilor e programata peste doua saptamani.

Mesajul lui Nicușor Dan pentru Gabriela Firea: ”Nu ar mai trebui să deschidă gura, darămite să vrea să mai fie primar”
Intrarea Gabrielei Firea în cursa pentru Primăria Capitalei nu-l afectează pe actualul edil. Nicuşor Dan a declarat marţi, 23 aprilie, că lupta se va da între el şi Cristian Popescu...
Lovitură puternică pentru Piedone. Cât de multe voturi poate pierde după ce PSD a aruncat-o în cursa pentru Primăria Capitalei pe Firea
PSD și PNL au renunțat să-l mai susțină pe medicul Cătălin Cîrstoiu la alegerile pentru Primăria Capitalei. Cele două mari partide i-au aruncat în luptă Gabriela Firea (PSD) și pe...
#LIVE meciuri Liga Campionilor, #Liga Campionilor rezultate, #Liga Campionilor clasamente grupe , #rezultate Champions League