Primul meci, prima infrangere pentru Lucescu in grupele Champions League. Juventus a invins la Kiev cu 2-0

Marti, 20 Octombrie 2020, ora 21:47
8079 citiri

Mircea Lucescu a suferit prima infrangere la debutul in grupele Champions League cu Dinamo Kiev.

Juventus a castigat cu 2-0 si asteapta derbyul cu Barcelona de saptamana viitoare.

Morata a dat ambele goluri ale torinezilor, intr-un meci arbitrat de Ovidiu Hategan.

Cristiano Ronaldo a lipsit de la Juventus, fiind in continuare izolat, dupa ce a fost testat pozitiv la COVID - 19.

Desfasurarea meciului:

ECHIPELE:

Dinamo Kiev

Bushchan - Kedziora, Zabarnyi, Mykolenko, Karavaev - Buyalskiy, Sydorchuk, Shaparenko - Tsygankov, Supryaha, De Pena.

Antrenor: Mircea Lucescu

Juventus: Szczesny - Danilo, Bonucci, Chielini - Rabiot, Betancur - Chiesa, Ramsey, Cuadrado- Kulusevski, Morata.

Antrennor: Andrea Pirlo

Arbitru: Ovidiu Hategan, Asistenti: Octavian Sovre, Sebastian Gheorghe. Arbitru de rezerva: Sebastian Coltescu.

Minutul 1- a inceput meciul

Minutul 12 - ocazie mare pentru Juventus. Chiesa suteaza cu stangul, dar portarul gazdelor respinge

Minutul 14 - Chielini trimite mingea cu capul putin pe langa poarta

Minutul 34 - Kulusevski, aproape de golul anului in Champions League. Mingea trimisa cu calcaiul de torinez a fost respinsa de Buschan