Liga Campionilor: Rezultatele inregistrate in optimile de finala si primele echipe calificate in sferturi

Marti, 06 Martie 2018, ora 23:37
21772 citiri

Ziare.com va prezinta rezultatele inregistrate in meciurile din mansa retur a optimilor de finala din Liga Campionilor si echipele calificate in sferturi.

Iata rezultatele inregistrate

PSG - REAL MADRID 1-2 (Cavani '71 / Ronaldo '51, Casemiro '80)

LIVERPOOL - FC PORTO 0-0

Real Madrid si Liverpool au obtinut astfel calificarea in sferturile de finala.

La Paris, Real Madrid a venit dupa o victorie cu 3-1 in meciul tur si a beneficiat si de absenta lui Neymar.

Formatia lui Zidane a tratat partida cu multa maturitate, a controlat jocul in prima repriza, iar deschiderea scorului s-a produs in minutul 51, cand Ronaldo a inscris cu o lovitura de cap.

Din minutul 66, PSG a ramas in zece oameni dupa eliminarea lui Marco Verratti, iar imediat Asensio a trimis in bara si a ratat sansa de a face 2-0.

PSG a reusit sa egaleze in minutul 71 prin Cavani, insa francezii nu au reusit sa produca o revenire miraculoasa in zece oameni.

Dimpotriva, din minutul 80 a mai incasat un gol, dupa un sut norocos al lui Casemiro. Acesta a fost si scorul final, 2-1 pentru Real.

In celalalt meci al serii, calificarea era jucata inca din meciul tur, dupa ce Liverpool s-a impus cu 5-0 la Porto.

Jurgen Klopp a menajat astfel mai multi jucatori importanti, dar chiar si asa Liverpool a avut mai multe ocazii de gol.

S-a terminat insa 0-0, dupa ce Mane a ratat mai multe ocazii importante, in timp ce Porto a fost aproape inexistenta.

Desfasurarea meciurilor:

90 - Se incheie cele doua meciuri!

80 - GOL REAL MADRID!!! Casemiro inscrie pentru madrileni cu un sut deviat si calificarea e jucata!

75 - Benzema scapa singur spre poarta, dar trage defectuos, pe langa.

71 - GOL PSG!!! Cavani egaleaza in meciul cu Real Madrid dupa ce s-a lovit mingea de el la o respingere gresita!

69 - Real Madrid are sansa desprinderii, dar sutul lui Asensio loveste bara.

66 - PSG ramane in zece oameni cu Real Madrid. Verratti vede al doilea cartonas galben pentru proteste si este eliminat.

60 - Cavani rateaza o sansa mare de gol la Paris, sutul sau din fata portii e aparat de Navas.

59 - Firmino patrunde periculos in careul lui Porto, dar sutul sau este blocat si Liverpool ramane fara gol.

51 - GOL REAL MADRID!!! Cristiano Ronaldo deschide scorul cu o lovitura de cap, dintr-o centrare perfecta a lui Vazquez!!!

50 - Ronaldo reia periculos cu capul la Paris, dar trimite putin pe langa.

46 - Se reiau cele doua meciuri!

45 - Pauza pe cele doua stadioane!

38 - Ocazie mare pentru Real Madrid! Benzema scapa singur cu Areola, are tot timpul din lume, dar trage in portar si iroseste o sansa uriasa!

33 - Lovitura libera periculoasa pentru PSG cu Real Madrid, insa mingea centrata de Di Maria e respinsa de Casemiro.

31 - Liverpool are o noua ocazie cu Porto, dar reluarea lui Mane se duce in bara laterala!

18 - Liverpool e aproape de gol cu Porto, insa sutul lui Mane se duce putin peste poarta.

18 - Sergio Ramos are o ocazie uriasa la Paris. Sutul sau din opt metri e scos extraordinar de Areola!

13 - Liverpool scapa intr-o situatie periculoasa cu Porto, dar Mane e blocat in ultima clipa.

9 - Real Madrid are un prim corner la Paris, ramas insa fara rezultat. Inceput echilibrat de meci.

1 - Au inceput cele doua meciuri!

Echipele de start PSG - Real Madrid:

PSG: Areola; Alves, Silva, Marquinhos, Yuri; Verratti, Motta, Rabiot; Di Maria, Cavani y Mbappe.

Real Madrid: Navas, Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo, Casemiro, Kovacic, Asensio, Vazquez, Ronaldo, Benzema

Echipele de start Liverpool - FC Porto:

Liverpool: Karius, Gomez, Lovren, Matip, Moreno, Henderson, Milner, Emre Can, Lallana, Mane, Firmino

FC Porto: Casillas, Maxi Pereira, Felipe, Reyes, Diogo Dalot, Oliver, Andre Andre, Bruno Costa, Corona, Waris, Aboubakar

In prima mansa, Real Madrid s-a impus cu 3-1 pe teren propriu in fata lui PSG. Francezii nu vor conta in retur pe Neymar, accidentat.

In prima mansa, Liverpool a invins cu 5-0 pe FC Porto, iar meciul din aceasta seara se anunta o simpla formalitate.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#PSG Real Madrid Live, #Liverpool Porto Live, #Rezultate Liga Campionilor, #Liga Campionilor LIVE , #rezultate Champions League