Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga Campionilor: Real Madrid elimina Bayern Munchen si merge in semifinale dupa un meci cu greseli de arbitraj

Miercuri, 19 Aprilie 2017, ora 00:12
34923 citiri

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor dupa ce a castigat cu 4-2 mansa retur a duelului cu Bayern Munchen. Scorul din prima mansa a fost 2-1 pentru Real.

In pofida diferentei de scor, Real Madrid a beneficiat de o eliminare usoara a lui Vidal si de un gol marcat dintr-un ofsaid evident. Ambele faze s-au petrecut in momente cheie si au influentat soarta meciului.

Dupa o prima repriza echilibrata si putin spectaculoasa, in care fiecare echipa a avut cate o ocazie de a marca, Real si Bayern s-au dezlantuit dupa pauza.

Bayern a marit ritmul, insa Marcelo a fost erou in minutul 51, cand a scos de pe linie o minge pe care scria gol, trimisa de Arjen Robben.

La faza urmatoare, Casemiro l-a faultat insa in careu pe Robben, iar Robert Lewandowski a deschis astfel scorul in minutul 53 din penalti.

Real Madrid a reusit sa echilibreze jocul. Cristiano Ronaldo, sters pana in acel moment, a egalat cu o lovitura de cap in minutul 76, dintr-o centrare perfecta a lui Casemiro.

Madrilenii nu au avut insa timp sa se bucure, deoarece imediat la reluarea jocului Bayern a reusit egalarea, dupa un autogol al lui Ramos, care a trimis nefericit in propria poarta.

Nemtii au ramas insa in inferioritate numerica din minutul 84, Vidal fiind eliminat destul de usor. Chiar si asa, Bayern a reusit sa duca meciul in prelungiri.

Nemtii au luptat chiar si in inferioritate, insa au fost rapusi tot de o greseala de arbitraj, ce i-a permis lui Ronaldo sa egaleze in minutul 105, dintr-un ofsaid enorm.

Finalul a fost linistit pentru madrileni, care au mai punctat o data in minutul 110, cand Ronaldo a fost servit ideal de Marcelo.

Apoi, doua minute mai tarzu, Asensio a stabilit scorul final dupa o faza individuala de toata frumusetea.

S-a terminat 4-2 pentru Real Madrid, iar gruparea lui Zidane merge astfel in semifinalele Ligii, unde s-a mai calificat si rivala de la Atletico.

REAL MADRID - BAYERN MUNCHEN 4-2

120 - Final de meci! Real merge in semifinale!

115 - Schimbare Real: Kovacici intra in locul lui Modrici.

112 - GOL REAL MADRID!!! Nemtii au cazut, iar Asensio puncteaza si el dupa ce a facut sah-mat apararea adversa!

110 - GOL REAL MADRID!!! Cristiano Ronaldo inscrie din fata portii dupa o pasa ideala a lui Marcelo!!!

106 - Incepe a doua repriza de prelungiri.

105 - Pauza!

105 - GOL REAL MADRID!!! Cristiano Ronaldo inscrie pentru madrileni si egaleaza dintr-un ofsaid foarte mare!!!

101 - Real a pus stapanire pe joc, Ronaldo trage insa pe langa din 14 metri!

100 - Asensio primeste in careu, dar sutul sau e scos excelent de langa bara!!!

98 - Contraatac periculos al nemtilor, Costa suteaza insa pe langa poarta!

95 - Corner pentru Bayern, insa arbitrul opreste jocul si fluiera fault in atac.

90 - Se reia jocul!

90+4 - Finalul timpului regulamentar, urmeaza doua reprize de prelungiri!

90+1 - Modrici suteaza peste poarta de la marginea careului.

90 - 4 minute suplimentare.

88 - Schimbare Bayern: Kimmich intra in locul lui Lewandowski.

84 - Vidal vede al doilea galben si este eliminat. Decizie discutabila, nu a parut fault.

83 - Vazquez suteaza spectaculos din unghi, mingea trece insa pe langa poarta.

82 - Douglas Costa suteaza mult peste poarta de la 30 de metri. Real e in corzi.

79 - Marcelo are sansa de a marca, insa sutul sau este aparat de Neuer!

78 - GOL BAYERN MUNCHEN!!! Autogol al madrilenilor si suntem aproape de prelungiri!!! Sergio Ramos trimite in propria poarta dupa o respingere nefericita!

76 - GOL REAL MADRID!!! Cristiano Ronaldo inscrie cu o lovitura de cap trimisa langa bara dupa o centrare din dreapta a lui Casemiro!!!

75 - Schimbare Bayern: Muller intra in locul lui Xabi Alonso.

75 - Cartonas galben pentru Hummels.

73 - Contraatac periculos al Realului, insa sutul lui Carvajal e blocat.

71 - Schimbare Real: Vazquez intra in locul lui Isco.

70 - Schimbare Bayern: Costa intra in locul lui Ribery.

70 - Xabi Alonso vede cartonasul galben.

69 - Faza incalcita in careul Realului, in cele din urma Navas reuseste sa retina.

64 - Schimbare Real: Asensio intra in locul lui Benzema.

61 - Robben centreaza periculos din partea dreapta, Nacho intervine insa excelent.

57 - Ribery reia spectaculos din careu, Navas plonjeaza si retine de langa bara!

55 - S-a aprins meciul! Marcelo patrunde superb in banda stanga, centreaza bine, dar nu e nimeni in fata portii!

54 - Ce sansa!!! Vidal reia periculos, dar mingea trece peste poarta.

Pentru a se califica, Bayern mai are nevoie de un gol si sa nu mai incaseze. La 2-1 pentru Bayern se merge in prelungiri, iar la o victorie la un gol a nemtilor cu cel putin trei goluri marcate, formatia lui Ancelotti avanseaza.

53 - GOL BAYERN!!! Lewandowski inscrie lejer si Bayern are 1-0!

51 - Penalti pentru Bayern dupa o intrare asupra lui Robben a lui Casemiro! Decizie corecta!

51 - Ce ocazie!!! Robben trage din opt metri, dar Marcelo scoate de pe linia portii la un gol ca si facut!

50 - Isco trage puternic din afara careului, mingea trece putin pe langa poarta.

48 - Vidal are o intrare foarte dura, dar scapa de primirea celui de-al doilea cartonas galben.

46 - Se reia jocul!

45 - Pauza!

43 - Cristiano Ronaldo suteaza puternic din afara careului, peste poarta.

39 - Kroos primeste in marginea careului, insa sutul sau este blocat!

36 - Cristiano Ronaldo scapa singur spre poarta, dar trage foarte slab, in bratele lui Neuer!!!

35 - Inca o greseala in careul lui Bayern, dar ibericii nu reusesc sa profite.

28 - Ce sansa!!! Sergio Ramos suteaza puternic din 14 metri, mingea e scoasa de langa bara de pe linie!

26 - Carvajal suteaza periculos dupa o actiune individuala, mingea trece insa pe langa poarta.

23 - Benzema trimite cu capul pe langa poarta, din sase metri.

16 - Sansa buna de contraatac pentru nemti, insa Navas iese excelent la 30 de metri si respinge.

13 - Vidal trage puternic din marginea careului, putin peste poarta.

13 - Bayern a inceput sa puna stapanire pe joc si e din ce in ce mai rezenta in careul Realului.

9 - Ce sansa!!! Ribery trimite periculos in fata portii, Thiago suteaza in blocaj, mingea ajunge la Robben, care trage putin pe langa poarta!

6 - Vidal vede cartonasul galben pentru un fault la centrul terenului.

5 - Inceput echilibrat de meci, se joaca mult la centrul terenului.

1 - A inceput meciul!

Info: Partida incepe la ora 21:45

Real Madrid: Navas; Carvajal, Ramos, Nacho, Marcelo; Casemiro, Kroos, Modric; Isco, Benzema, Ronaldo

Rezerve: Casilla - Asensio, Danilo, Kovacici, Lucas, Morata, Rodrigue

Bayern Munchen: Neuer, Hummels, Boateng, Lahm, Alaba, Vidal, Alonso, Robben, Thiago, Ribery, Lewandowski

Rezerve: Ulreich - Bernat, Kimmich, Costa, Rafinha, Coman, Muller

In prima mansa, Real Madrid s-a impus la Munchen cu 2-1.

Pepe, Varane si Gareth Bale sunt accidentati, in timp ce la Bayern lipseste Javi Martinez, suspendat.

Luka Modrici, Sergio Ramos si Toni Kroos vor rata prima mansa a semifinalelor daca vor primi un cartonas galben, in tmp ce de partea cealalta Boateng si Vidal sunt in pericol.

Citeste aici avancronica partidei

Confruntarea e televizata de Dolce Sport 1 si ProTV

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#real madrid bayern munchen, #Real Madrid Bayern Munchen LIVE, #Real Madrid Bayern Munchen direct, #televizare Real Madrid Bayern Munchen , #rezultate Champions League