Liga Campionilor: PSG invinge Chelsea si se califica in sferturi

Miercuri, 09 Martie 2016, ora 23:34
8815 citiri

Paris Saint-Germain s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor dupa ce a obtinut o noua victorie, scor 2-1, pe terenul lui Chelsea, in mansa retur a optimilor.

Dupa victoria cu 2-1 din meciul tur, si returul a inceput perfect pentru francezi.

Dupa doar un sfert de ora, Rabiot a fructificat o pasa a lui Zlatan Ibrahimovici si a deschis scorul pentru PSG.

Diego Costa a egalat in minutul 27, iar londonezii au incercat sa forteze revenirea in cartile calificarii.

Costa s-a accidentat insa dupa o ora de joc, iar sapte minute mai tarziu Ibrahimovici a adus linistea la Londra.

Chelsea a iesit astfel si din Liga Campionilor, dupa ce si sezonul din Premier League este compromis.

CHELSEA - PSG 1-2

90+2 - Final de meci! PSG merge in sferturi!

90 - 2 minute suplimentare.

88 - Matuidi si Ivanovici vad cartonasul galben.

82 - Cavani intra in locul lui Di Maria.

77 - Oscar intra in locul lui Hazard.

67 - GOL PSG! Ibrahimovici puncteaza din pasa lui Di Maria, iar calificarea francezilor e tot mai aproape. Chelsea trebuie sa inscrie de trei ori fara sa primeasca pentru a merge in sferturi!

63 - Trapp intervine excelent in fata lui Willian si salveaza un gol ca si facut.

61 - Costa, accidentat, ii lasa locul lui Traore.

58 - Chelsea este echipa care ataca mai mult in startul partii secunde.

53 - Obi Mikel vede si el cartonasul galben.

46 - Se reia jocul!

46 - Pauza!

45 - Fabregas vede si el cartonasul galben!

41 - Thiago Motta vede cartonasul galben.

39 - Cesc Fabregas suteaza putin pe langa poarta din afara careului.

35 - Rabiot vede cartonasul galben.

31 - Situatie periculoasa, dar pasa lui Willian spre Costa este interceptata crucial.

27 - GOL CHELSEA! Diego Costa egaleaza pentru londonezi cu un sut precis din pasa lui Willian!

19 - Hazard ia o actiune pe cont propriu, dar trage in blocaj.

16 - GOL PSG! Adrien Rabiot deschide scorul pentru francezi din pasa lui Ibrahimovici!

15 - PSG este echipa mai activa in startul acestui meci.

7 - Ibrahimovici trimite balonul in plasa, dar reusita este anulata pentru ofsaid.

6 - PSG raspunde prin Di Maria, al carui sut este bloca la sacrificiu de un fundas.

2 - Inceput in forta! Trapp intervine excelent si blocheaza o reluare a lui Diego Costa!