Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga Campionilor: Benfica se califica dramatic in sferturile de finala

Miercuri, 09 Martie 2016, ora 20:53
5694 citiri

Benfica Lisabona s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor dupa ce a castigat, scor 2-1, pe terenul lui Zenit, in mansa retur a optimilor.

Lusitanii au castigat prima mansa cu 1-0 si s-au calificat cu scorul general 3-1.

Dupa o prima repriza modesta, Zenit s-a napustit in atac, a marcat in minutul 69 prin Hulk, iar apoi a mai ratat o sansa importanta prin Dzyuba.

Benfica a obtinut insa calificarea in sferturile de finala dupa reusita lui Nicolas Gaitan, din minutul 86, tot cu o lovitura de cap. In prelungiri, Talisca a marcat golul victoriei lui Benfica.

ZENIT - BENFICA 1-2

90+5 - Final de meci! Benfica se califica in sferturi!

90+5 - GOL Benfica! Talisca marcheaza pe contraatac si aduce victoria!

90 - Cinci minute suplimentare!

86 - GOL BENFICA! Gaitan inscrie cu capul si lusitanii sunt foarte aproape de sferturi!

81 - Dzyuba ia o actiune pe cont propriu, patrunde in careul advers, dar Ederson respinge sutul sau.

69 - GOL ZENIT! Hulk deschide scorul pentru rusi cu o lovitura de cap din centrarea lui Zhirkov. La acest scor, avem prelungiri!

61 - Doua sanse mari pentru Zenit: Smolnikov si Dzyuba rateaza incredibil pentru rusi.

50 - Pizzi vede si el cartonasul galben.

46 - Se reia jocul!

45 - Pauza dupa 45 de minute modeste.

36 - Mitroglou primeste cartonasul galben.

20 - Renato Sanches primeste intr-o pozitie excelenta, insa iroseste o sansa buna.

7 - Dzyuba rateaza prima sansa, trimite putin pe langa poarta.

1 - A inceput meciul!

Info: Partida este televizata de Dolce Sport 2.

Zenit: Lodigin - Anyukov, Lombaerts, Neto, Zhirkov - Mauricio, Witsel - Hulk, Danny, Kokorin - Dzyuba

Benfica: Santana - Semedo, Eliseu, Nilsson, Fejsa - Sanches, Pizzi, Gaitan, Samaris - Jonas, Mitroglou

In prima mansa, Benfica s-a impus cu 1-0 pe teren propriu.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...