Liga Campionilor: Atletico Madrid se impune in Germania dupa un meci cu sase goluri

Marti, 21 Februarie 2017, ora 23:33
10717 citiri

Atletico Madrid a luat o optiune importanta pentru calificarea in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, dupa victoria, scor 4-2, in fata celor de la Bayer Leverkusen.

Ibericii au deschis scorul inca din minutul 17, cand Niguez a prins un sut foarte frumos plasat langa bara.

Opt minute mai tarziu, Griezmann a finalizat excelent o actiune de contraatac si a facut 2-0 cu un sut sub transversala.

Bellarabi i-a readus pe nemti in joc in minutul 48, cu o reluare din fata portii, insa Gameiro a restabilit diferenta in minutul 59, din lovitura de la 11 metri.

Nemtii au marcat un gol important in minutul 68, dupa ce Stefan Savici si-a introdus mingea in propria plasa.

Pe final de meci, Simeone a intarit defensiva, iar Atletico a mai punctat o data in minutul 86, prin Fernando Torres.

Returul va avea loc pe 15 martie, de la ora 21:45, in direct pe Ziare.com.

LEVERKUSEN - ATLETICO MADRID 2-4

90+4 - Final de meci!

90 - 4 minute suplimentare.

86 - GOL ATLETICO! Fernando Torres inscrie cu o lovitura de cap!

Info: City face 5-3 in meciul cu Monaco.

83 - Nemtii forteaza egalarea in acest final de meci.

Info: City conduce cu 4-3 in meciul cu AS Monaco.

78 - Schimbari Atletico: Correa si Torres intra in locul lui Griezmann si Carrasco.

75 - Gabi se resimte si primeste ingrijiri medicale.

Info: City egaleaza la trei in meciul cu AS Monaco.

71 - Schimbare Atletico: Thomas intra in locul lui Gameiro.

68 - GOL LEVERKUSEN! Nemtii reintra in meci dupa un autogol al lui Stefan Savici!

64 - Wendell primeste cartonasul galben.

Info: Monaco face 3-2 in meciul cu City, dupa un gol fenomenal al lui Falco. Puteti urmari meciul LIVE aici.

Info: City egaleaza la doi pe Monaco, dupa o mare gafa a portarului gruparii franceze.

59 - GOL ATLETICO! Kevin Gameiro inscrie din lovitura de la 11 metri.

59 - Aleksandar Dragovic comite un penalti si primeste cartonasul galben!

57 - Schimbare Leverkusen: Volland intra in locul lui Harvetz.

53 - Atletico poate inscrie din nou, dar sutul lui Kevin Gameiro se duce in bara!

49 - GOL LEVERKUSEN! Karim Bellarabi micsoreaza din diferenta cu o reluare din sapte metri dupa o centrare din partea dreapta.

46 - Se reia jocul!

45 - Pauza!

44 - Aranguiz centreaza periculos, insa defensiva ibericilor respinge bine.

Info: AS Monaco a facut 2-1 pe terenul lui Manchester City.

38 - Atleti cauta si golul trei, dar Saul Niguez e surprins in ofsaid.

35 - Antoine Griezmann are sansa de a face 3-0, insa sutul sau e blocat de Leno.

Info: AS Monaco egaleaza in meciul cu Manchester City.

30 - Sansa buna pentru nemti, insa Moya respinge excelent la sutul lui Kevin Kampl.

Info: City deschide scorul in meciul cu AS Monaco.

26 - GOL ATLETICO MADRID! Antoine Griezmann majoreaza scorul pentru iberici cu o executie de clasa, sub transversala, dupa o actiune de contraatac!

21 - Leverkusen trece in atac, dar Karim Bellarabi e surprins in ofsaid.

17 - GOL ATLETICO MADRID! Saul Niguez deschide scorul pentru iberici cu un sut frumos din 15 metri, langa bara.

16 - Benjamin Henrichs vede cartonasul galben.

14 - Griezmann apare din nou la finalizare, dar trimite cu capul pe langa dupa o lovitura de la coltul terenului.

13 - Prima sansa a meciului: Sutul lui Antoine Griezmann este scos insa excelent de portarul lui Leverkusen.

10 - Corner pentru Atletico Madrid, insa mingea este respinsa de defensiva nemtilor.

5 - Leverkusen e echipa mai prezenta in atac in startul meciului, dar pasa lui Julian Brandt nu-l gaseste pe Henrich.

3 - Un prim atac pentru Leverkusen, insa Karim Bellarabi centreaza imprecis si mingea iese in aut.

1 - A inceput meciul!

Info: Partida incepe la ora 21:45

Leverkusen: Leno - Wendell, Toprak, Dragovic, Henrichs - Brandt, Kampl, Aranguiz, Bellarabi - Chicharito, Havertz

Atletico Madrid: Moya - Vrsaljko, Savic, Gimenez, Filipe Luis - Gabi, Saul, Koke - Carrasco, Griezmann, Gameiro

Arbitrul acestei partide este scotianul William Collum.

Mansa retur este programata pe 15 martie, de la ora 21:45.

Confruntarea este televizata de Dolce Sport 2.

Moartea unui om politic - pomenirea și lecțiile acesteia. Partea I: de ce trebuie să (ne) criticăm liderii?
Acum la mine e noapte târziu, dar calendaristic ziua de 27 martie a început deja. Când domniile voastre (sau majoritatea) veți citi acest articol (în două părți), peste cea de-a 29-a zi a...
Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...
#Bayer Leverkusen Atletico Madrid, #Bayer Leverkusen Atletico Madrid LIVE, #Bayer Leverkusen Atletico Madrid direct, #Bayer Leverkusen Atletico Madrid Liga Campionilor , #rezultate Champions League