Barcelona lui Messi, DEMOLATA in sferturile Champions League. Bayern Munchen merge in semifinale, dupa un meci fabulos, cu 10 goluri

Vineri, 14 August 2020, ora 23:48
Barcelona lui Messi, DEMOLATA in sferturile Champions League. Bayern Munchen merge in semifinale, dupa un meci fabulos, cu 10 goluri
Foto: Facebook / FC Bayern Munchen

Bayern Munchen a dat de pamant cu FC Barcelona, in sferturile Champions League.

Nemtii au invins cu 8-2 si se califica in semifinale Champions League, acolo unde vor intalni pe castigatoarea din partida Manchester City- Lyon.

Muller, de doua ori, Perisic, Gnabry, Kimmich, Lewandowski si Coutinho, de doua ori, au inscris pentru nemti, care sunt favoriti la castigarea Champions League, la casele de pariuri.

Alaba (autogol) si Suarez au dat golurile Barcelonei.

Quique Setien va fi demis de la FC Barcelona, dupa aceasta infrangere, de la Lisabona, in fata nemtilor de la Bayern.

 Articol citit de 11765 ori

    Citeste si:
    Comentarii
    20GIS
    15.08.2020, 14:42
    Bine
    ... ca n-au fost tur-retur. Castiga barcelona "miraculos" returul cu 9-2 ....
    Cititor ziare com
    15.08.2020, 09:29
    Macel
    Ma uitam si nu credeam ca se poate intampla asa ceva.Speram ca in repriza doua Barcelona va veni cu forte noi cu o alta tactica dar nimic.Psd ul e de vina.
    RonaldR
    15.08.2020, 02:53
    Sa terminat o era ...
    Cam de trei ani ! Nu sunt fan Barcelona dar apărarea este carpita cam din 2017 așa ca merita pe deplin asta! In orice sport de echipa american apărarea caștiga meciurile , restul este pentru spectacol! Ex ? Liverpool!
    20GIS
    15.08.2020, 14:40
    N-ai nici o treaba cu fotbalul!
    Liverpool a incasat mai putine goluri decit Man city anul trecut si a terminat pe 2.
    Si Man und si Tottenham au incasat mai putine goluri decit Chelsea si au terminat pe 6 (sase) respectiv pe 2.
    Extrem de rar se intampla sa incaseze campionii cele mai putine goluri, si pentru asta exista statistici!

    Lasa minciunile trumpist si stai si te uita la "sporturile" tale americane!!
    QAnon
    15.08.2020, 00:01
    Scorul ar fi trebuit sa fie 15 - 2
    dar Bayern a reusit sa rateze cu nonsalanta o gramada de ocazii
    NostraDanielis
    15.08.2020, 16:31
    Hai , nu va mai excitati atita
    Cei de la Barça au jucat cu Covidu' in sange,

    Cei de la Bayern dopatzi (ca deobicei) cu extracte din

    sange de vitzel :)))
    niculaeda
    16.08.2020, 10:34
    @NostraDanielis 16.31
    - corect ! 😆😆😆😆😆
    GhiniPig
    15.08.2020, 00:19
    Sa nu uitam ca din cele 10 goluri,
    9 au fost marcate de Bayern!
    WCSB
    14.08.2020, 23:54
    Nici Vulturii Fierbinti cu Celentano titular si Dorel in poarta n-ar
    fi luat 8. Priveghi usor tuturor aurolacilor care au trait azi o umilinta istorica.
    PoppaSlick
    15.08.2020, 00:19
    Este cea mai mare umilinta din istoria acestui club ce poarta
    culorile care produc voma. Danke Bayern...sublim
    niculaeda
    15.08.2020, 08:53
    @Chupacabres2020 00:07
    - inaintea cataluniei , au fost ingropate bezelele !e drept , nu chiar asa adanc 🤣🤣🤣🤣🤣
    GhiniPig
    15.08.2020, 00:22
    Ha ha!
    Un canadian a driblat toata apararea Barcelonei ca in curtea scolii! :) :)
    Chupacabres2020
    15.08.2020, 00:07
    antrenorul cu sutien,zmeul zmessi si urugutanu ala care i-a
    mancat uerechile lui Chielini au ingropat azi cacalunia...la Antipa cu dinozaurii.
    WCSB
    15.08.2020, 07:42
    Coutinho a fost imprumutat de cacalani la Bayern
    fiind considerat prea mic pt o petarda asa mare. 2 goluri le-a dat ieri. In schimb l-au cumparat cu $25M pe Vidal omul pasare, cel aruncat de nemti precum un crenwurst de la CrisTim. Nici gigi cu Golofca sau Gonoree nu si-a luat asa tepe
    Sisoie
    15.08.2020, 00:51
    In sfarsit Catalunia si-a castigat Independenta...
    ...de fotbal... in La Primera si UCL au fost ca stana din Berceni. Ia sa-l vedem acum pe Bartolomeu el presidente cum merge el la cumparaturi la bostonsani si voluntari. Gunoaieee d'espana importate intr-o tara de prosti creduli.
    HajiReje
    15.08.2020, 00:34
    A fost odata un plavan capitan,condamnat nevinovat
    si-un machi fara statuie ce cara bagajele lui Stoichkov prin 93. In semn de respect pt ratatii Epocii de Fer, unii romani nostalgici sufera la greu dupa masacrul 2-8!!