Pas greșit pentru CFR Cluj în lupta pentru titlu. Ce s-a întâmplat în prelungirile meciului de la Botoșani

Duminica, 11 Decembrie 2022, ora 19:45
3033 citiri
CFR Cluj a remizat cu FC Botoșani

Echipa FC Botoşani a încheiat la egalitate duminică, pe teren propriu, meciul cu formaţia CFR Cluj, scor 1-1, în etapa a 20-a din Superligă.

La Botoşani scorul a fost deschis de oaspeţi, în minutul 28, când Lovro Cvek a înscris cu o lovitură de cap, din centrarea lui Cristian Manea. Gazdele au alergat după egalare în repriza secundă, şi au reuşit să înscrie în minutul 90+1 prin Dragu.

FC BOTOŞANI: Ed. Pap – Patache (Sno 81), R. Sadiku, Şeroni, Ţigănaşu – Zabou (M. Roman 80), Dican, A. Ivanov (Tîrcoveanu 59) - Sekou Camara (Dragu 21), M. Roman II, Mailat (Pinson 59). ANTRENOR: Flavius Stoican

CFR CLUJ: Scuffet - Cr. Manea, Kolinger (Yuri 46), A. Burcă, Camora - Cvek, Boateng, C. Deac (Malele 80) – Roger (Hoban 89), Janga (Yeboah 62), Birligea (Petrila 89). ANTRENOR: Dan Petrescu

Cartonaşe galbene: Ţigănaşu 31, Pinso 85 / Kolinger 20, Janga 52, Roger 88

Arbitri: Kovacs Szabolcs - Ciprian Danşa, Tunyogi Ferencz – Rusandu Lucian

Arbitri VAR: Vidican Rareş - Alexandru Vodă

Observator: Ioan Costin Toma

FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
Adrian Mutu, călcat în picioare de un jucător de la CFR Cluj: "Nu are caracter"
După victoria clujenilor la Craiva, un jucător de la CFR a avut cuvinte grele de spus la adresa lui Adrian Mutu, fostul antrenor din Gruia. Mijlocașul grec Panagiotis Tachtsidis (33 de ani) a...