CFR Cluj a pierdut calificarea in Champions League, dupa un meci dramatic, care s-a decis la loviturile de departajare

Miercuri, 26 August 2020, ora 23:53
18279 citiri

CFR Cluj a fost eliminata din Champions League de croatii de la Dinao Zagreb, 5-6, dupa loviturile de departajare. Golofca si Boli au ratat pentru clujeni, in timp ce pentru croati nu a marcat Gojak.

In timpul regulamentar de joc, CFR Cluj- Dinamo Zagreb s-a terminat 2-2, dupa ce clujenii au avut toata repriza a doua un om in plus si au ratat penalty prin Deac, in minutul 52.

Pereira si Debeljuh au inscris golurile clujenilor.

Eliminata din Champions League, CFR Cluj va juca in Europa League.

Desfasurarea meciului:

CFR Cluj: Balgradean - Burca, Vinicius, Boli, Camora - Chipciu, Bordeianu, Djokovic - Deac, Debeljuh, Pereira

Rezerve: Sandomierski, Susic, Golofca, Hoban, Cestor, Itu, Rondon

Antrenor: Dan Petrescu

Dinamo Zagreb: Livakovic - Stojanovic, Theophile-Catherine, Dilaver, Leovac - Gojak, Ivanusec, Ademi, Orsic - Majer, Gavranovic

Rezerve: Cavlina, Moharrami, Kastrati, Petkovic, Tolic, Burton, Gvardiol

Antrenor: Zoran Mamic

Minutul 1 - a inceput meciul

Minutul 14 - Gojak deschide scorul pentru Dinamo Zagreb

Mintul 25 - Boli este aproape de gol, insa resping croatii

Minutul 37 - ocazie mare CFR, Burca suteaza spre poarta, dar portarul advers respinge cu greu in corner

Minutul 39 - Balgradean respinge in corner un sut al croatilor

Minutul 45+1 - Pauza

Minutul 46 - A inceput repriza a doua

Minutul 47 - Rondon scapa singur spre poarta croatilor, insa trimite pe langa poarta

Minutul 51 - Catherine de la Dinamo Zagreb este eliminat pentru fault in careu

Minutul 52 - Deac rateaza penalty, portarul scoarte miraculos in doua randuri

Minutul 64- gool CFR Cluj - Pereira inscrie cu un sut de la distanta, dupa o gafa a portarului croat

Minutul 69 - ocazie mare CFR Cluj, Vinicius trimite cu capul chiar in bratele lui Livakovic

Minutul 106 - incepe repriza a doua de prelungiri

Minutul 121 - Finalul meciului. Echipa calificata se va decide la lovituri de departajare