Liga 1: Surpriza in Gruia! Campioana CFR s-a incurcat cu ultima clasata

Vineri, 17 August 2012, ora 22:19
3079 citiri

Campioana CFR Cluj a obtinut doar o remiza, scor 2-2, in meciul disputat impotriva formatiei CSMS Iasi in etapa a cincea din Liga 1.

Gruparea pregatita de Ionut Popa a reusit sa produca surpriza in Gruia, obtinand un rezultat de egalitate la capatul unui meci pe care l-au condus timp de numai doua minute.

Ardelenii au deschis scorul in minutul 20, dupa ce Cadu a transformat o lovitura de pedeapsa obtinuta de grecul Pantelis Kapetanos.

Feroviarii au continuat sa domine pe parcursul primei reprize, dar jocul s-a schimbat in partea secunda, cand moldovenii au trecut la conducere in numai trei minute.

Iesenii au egalat prin Milea, in minutul 69, cu lovitura de cap din centrul careului, iar Herghelegiu a aruncat bomba in Gruia trei minute mai tarziu, rasturnand tabela la 1-2.

Gazdele nu s-au pierdut cu firea si au restabilit egalitatea dupa alte doua minute, cand Hora a egalat cu un sut la coltul lung din pasa lui Camora, iar partida devenea una extrem de disputata.

Elevii lui Ioan Andone au preluat din nou controlul in final, insa n-au reusit sa puncteze decisiv, Kapetanos ratand doua sanse importante de a-l invinge pe Irimia.

In urma acestei remize, CFR Cluj a ratat sansa de a trece provizoriu pe prima pozitie si ramane pe locul trei, cu noua puncte. De cealalta parte, Poli Iasi urca pe 17 cu doua puncte.

CFR Cluj: Felgueiras - Pinto, Cadu, Maftei, Camora - Sare, Vass - Sougou, Bastos, Valente - Kapetanos;

Rezerve: Stancioiu - Nicoara, Piccolo, Hora, Godemeche, Rada, Ronny;

Antrenor: Ioan Andone;

CSMS Iasi: Irimia - Jovanovici, Cretu, Straton, Vladu - Milea - Tudor, Keita, Mitrea, Patulea - Ionescu;

Rezerve: Lungu - Avramia, Ciucur, Herghelegiu, Onofras, Petrovici, Tiganasu;

Antrenor: Ionut Popa.

Acuzații de fraudă electorală: cum au „semnat” mai mulți membri USR pe listele Dianei Șoșoacă. „Adepţii şoşocişti, o infracţiune”
Stelian Ion, deputat USR, candidat al alianţei Dreapta Unită la Primăria Constanţa, atrage atenţia că semnătura sa şi a altor colegi din USR Constanţa apare în mod fraudulos pe lista de...
Înțepături electorale între Firea și Piedone. „Au reciclat-o și i-au zis că e cea mai bună / Am telefonul deschis / Nu m-a sunat nimeni”
Candidatul PSD la Primăria Capitalei, Gabriela Firea, a declarat duminică, 28 aprilie, întrebată dacă mai negociază cu Cristian Popescu Piedone şi mai speră ca acesta să se retragă din...
#CFR Cluj egal Iasi, #meciuri Liga 1, #rezultate Liga 1, #Liga 1 etapa 5 , #Liga I