Liga 1: Prima surpriza a sezonului! CFR, pas gresit cu Gaz Metan

Sambata, 21 Iulie 2012, ora 23:30
2618 citiri

CFR Cluj si Gaz Metan Medias au incheiat la egalitate, scor 1-1, partida disputata, sambata seara, in prima etapa a Ligii 1.

Campioana en-titre a Romaniei a debutat cu stangul in noul sezon si a obtinut doar o remiza, pe teren propriu, cu Gaz Metan Medias, formatie care s-a batut pentru evitarea retrogradarii in stagiunea precedenta.

Dupa o ratare semnata de Florin Dan la capatul primului sfert de ora, Vasilache a deschis scorul pentru oaspeti in minutul 28, cu un sut superb, in vinclu, de la peste 30 de metri.

Dupa cateva minute de confuzie, clujenii au urcat in ofensiva in finalul primei reprize, grecul Pantelis Kapetanos ratand doua ocazii la poarta lui Buchta.

Acelasi Kapetanos a restabilit egalitatea in minutul 60, cand l-a invins pe goalkeeperul oaspetilor cu o lovitura de cap din centrarea lui Ciprian Deac.

Muresan, din lovitura libera, si Vitinho, dupa o actiune personala, au incercat sa-i aduca pe "feroviari" in avantaj, insa Buchta a ramas cu un singur gol primit, meciul terminandu-se la egalitate, scor 1-1.

CFR Cluj: Stancioiu - Ivo Pinto, Maftei, Rada, Camora - Deac, Sare, Muresan, Bastos - Sougou, Kapetanos;

Rezerve: Minca, Piccolo, Sepsi, Edimar, Valente, Ronny, Vass;

Gaz Metan Medias: Buchta - Zaharia, Frasinescu, Markovici, Vukadinovici - Todea, Dan - Avram, Vasilache, Petre - Vitinho;

Rezerve: Plesca, Ciuca, Lazar, Gheorghe, Negru, Tahar, Roman;

Arbitri: S.Coltescu, M.Artene, D.Hulubei.

Cum vrea AUR să facă „Europe Great Again”. „Comisia Europeană urmăreşte să transforme uciderea de copii nenăscuţi într-un drept fundamental european”
Preşedintele AUR, George Simion, a propus, la Conferinţei Internaţionale „Make Europe Great Again” care a avut loc, sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, ca toate partidele...
George Simion intervine în scandalul „moldovenilor din Buzău”. „Premierul nostru a glumit. Nu este moldovean, probabil este Rrom”
Preşedintele AUR, George Simion, a declarat sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, la Conferinţa Internaţionale „Make Europe Great Again”, că zilele trecute, premierul Marcel...