Liga 1: CFR Cluj s-a chinuit la Severin. Penalti inventat pentru ardeleni

Sambata, 27 Octombrie 2012, ora 20:59
2343 citiri

CFR Cluj a castigat meciul cu FC Severin, scor 3-1, dupa 90 de minute in care a avut mari probleme.

Ardelenii au inceput perfect, reusind sa marcheze de doua ori in primul sfert de ora, dar apoi au cedat teren.

Hora si Pedro au punctat pentru ardeleni, in timp ce Severinul a revenit pe tabela in minutul 49, dupa lobul lui Arnautu.

Severinul a pus presiune in partea secunda, insa in cele din urma cei de la CFR Cluj au marcat, in minutul 90, prin Cadu, dintr-un penalti inventat de arbitru.

Dupa acest rezultat, CFR Cluj urca pe locul 7 in Liga 1, cu 19 puncte, in timp ce Severin este ultima, cu 4 puncte.

Etapa urmatoare, FC Severin va intalni in deplasare Pandurii, in timp ce CFR Cluj va primi vizita lui FC Brasov.

C.M.

Cum vrea AUR să facă „Europe Great Again”. „Comisia Europeană urmăreşte să transforme uciderea de copii nenăscuţi într-un drept fundamental european”
Preşedintele AUR, George Simion, a propus, la Conferinţei Internaţionale „Make Europe Great Again” care a avut loc, sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, ca toate partidele...
George Simion intervine în scandalul „moldovenilor din Buzău”. „Premierul nostru a glumit. Nu este moldovean, probabil este Rrom”
Preşedintele AUR, George Simion, a declarat sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, la Conferinţa Internaţionale „Make Europe Great Again”, că zilele trecute, premierul Marcel...