Liga 1: CFR Cluj pierde dramatic, desi a condus pana in minutul 85

Sambata, 17 Decembrie 2016, ora 15:52
7087 citiri

CFR Cluj a fost invinsa dramatic, sambata, in deplasare de FC Voluntari, scor 1-2, desi a condus pana in minutul 85. Golul victoriei ilfovenilor a fost marcat dintr-o pozitie suspecta de ofsaid.

Gazdele au inceput in atac, insa CFR Cluj a reusit sa deschida scorul, in minutul 13, prin Cristi Bud, cel care a inscris din centrul careului dupa o centrare a lui Nouvier.

Pana la pauza, ocaziile au oscilat la cele doua porti, insa ardelenii au intrat in avantaj la cabine. In partea a doua, tot Bud a fost cel mai periculos jucator al fostei campioane, in timp ce Voluntariul a parut ca nu poate forta suficient pentru a egala.

Golul a venit insa nesperat pentru gazde, in minutul 85, cand Tiago Lopes l-a faultat in careu pe Novac, iar George Gaman a acordat penalti. Laurentiu Marinescu a egalat, de la 11 metri.

In finalul meciului, Cristi Bud a avut o ocazie mare de a aduce victoria CFR-ului, iar clujenii au cerut de doua ori lovitura de la 11 metri.

La ultimul atac, FC Voluntari a reusit sa castige in urma unui gol marcat de fundasul Spahija, cu capul, dupa o centrare de pe partea dreapta. La reluare se poate observa ca jucatorul ilfovenilor era in pozitie suspecta de ofsaid.

Dupa acest meci, CFR Cluj incheie anul pe locul 6, cu 30 de puncte, in timp ce Voluntariul ajunge la 25 si urca pe locul 9. Cu 5 etape inainte de finalul sezonului regulat, ilfovenii sunt despartiti de play-off de doar 5 puncte.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#FC Voluntari invins CFR Cluj, #CFR Cluj pierdut Voluntari, #rezultat CFR Cluj Voluntari, #scor Voluntari CFR Cluj, #CFR Cluj invinsa Voluntari , #Liga I