Liga 1: Campioana Romaniei, la pamant!

Sambata, 09 Martie 2013, ora 20:47
3443 citiri

Campioana CFR Cluj a terminat la egalitate, scor 1-1, pe terenul lui CSMS Iasi, intr-un meci din etapa a 22-a a Ligii 1.

Seria neagra a campioanei Romaniei a continuat si la Iasi, unde s-a inregistrat al cincilea meci consecutiv fara victorie in acest an.

Clujenii au aliniat o formatie alcatuita in special din jucatori de rezerve, iar acest lucru s-a vazut si in joc.

Kapetanos si Weldon au ratat ocazii monumentale, insa cei care au deschis scorul au fost iesenii, in minutul 56, prin Milea, dupa o faza fixa.

Cu 20 de minute inainte de final, ardelenii au reusit egalarea datorita unei reluari a lui Ionut Rada dupa o lovitura de la coltul terenului.

Dupa acest rezultat, CFR Cluj ocupa locul 7, cu 34 de puncte, in timp ce CSMS Iasi este pe locul 15, cu 19 puncte.

Etapa urmatoare, CFR Cluj va primi vizita Rapidului, in timp ce CSMS Iasi va juca in deplasare la Pandurii.

C.S.

Cum vrea AUR să facă „Europe Great Again”. „Comisia Europeană urmăreşte să transforme uciderea de copii nenăscuţi într-un drept fundamental european”
Preşedintele AUR, George Simion, a propus, la Conferinţei Internaţionale „Make Europe Great Again” care a avut loc, sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, ca toate partidele...
George Simion intervine în scandalul „moldovenilor din Buzău”. „Premierul nostru a glumit. Nu este moldovean, probabil este Rrom”
Preşedintele AUR, George Simion, a declarat sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, la Conferinţa Internaţionale „Make Europe Great Again”, că zilele trecute, premierul Marcel...