George Tucudean, probleme de sanatate la pauza partidei CFR - Gaz Metan. Nu a fost lasat de medici sa mai intre pe teren

Duminica, 09 Decembrie 2018, ora 08:34
4738 citiri

Atacantul echipei nationale a Romaniei la fotbal, George Tucudean, a avut probleme importante de sanatate la pauza partidei jucate de CFR Cluj sambata seara in Liga 1, in compania celor de la Gaz Metan Medias.

Fostul jucator de la Steaua, Dinamo sau Charlton, in Anglia, a fost inlocuit la pauza, dupa ce echipajul medical de pe ambulanta a intrat in vestiarul formatiei clujene si a si ramas acolo pana la finalul reprizei secunde, Tucudean mergand apoi spre spital pentru un control amanuntit, dupa cum a anuntat televiziunea TelekomSport.

Se pare ca lui Tucudean i s-ar fi constatat un puseu de tahicardie, si anume o crestere alarmanta a valorii pulsului, peste limitele normale, iar medicii i-au interzis sa mai intre pe teren si in partea secunda, dupa cum arata aceeasi sursa citata mai sus.

Tucudean e golgheterul actualei editii de Liga 1, cu 12 goluri marcate.

Partida dintre CFR si Gaz Metan s-a terminat la egalitate, scor 2-2, dupa 2-0 pentru Gaz, dar cu un final dramatic, cu un gol egalizator venit in minutul 88 pentru CFR, care a ratat prin Culio un penalti ce putea fi decisiv la ultima faza, in minutul 94!

Liga 1: Remiza spectaculoasa intre CFR Cluj si Gaz Metan Medias. Culio a ratat un penalti la ultima faza

CFR Cluj ramane lidera in Liga 1, fiind acum distantata la 6 puncte fata de FCSB.

D.A.

Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...
#probleme de sanatate importante Tucudean, #Tucudean nelasat de medici sa joace, #Tucudean crestere alarmanta puls pauza CFR , #stiri CFR Cluj