CFR-ul a invins "minunea" lui Grigoras

Sambata, 17 Martie 2012, ora 19:23
2033 citiri

CFR Cluj a trecut pe primul loc in clasamentul Ligii 1 dupa ce a invins, sambata seara, "minunea" lui Grigoras, Pandurii Targu Jiu, scor 2-0.

Elevii lui "Grig" au dominat destul de autoritar prima parte a intalnirii din Gruia, Dan Nistor si Lemnaru ratand oportunitati importante de a marca.

Jocul slab al favoritilor a facut ca spectatorii din Cluj sa huiduie la scena deschisa trupa lui Jorge Costa in momentul in care echipele se indreptau spre vestiare, la pauza.

Dupa reluare, CFR a inceput sa joace fotbal si sa puna ceva probleme la poarta lui Mingote, insa o greseala a condus la deschiderea scorului.

Cateva gafe in lant comise de Cardoso l-au adus pe Sougou in pozitie de "unu la unu" cu Mingote, iar ceferistul a inscris dupa ce l-a driblat elegant pe portarul Pandurilor.

Gorjenii puteau restabili egalitatea rapid, insa Lemnaru nu a reusit sa preia o pasa superba trimisa in careul lui Beto.

Ultimele minute ale partidei de la Cluj au fost urate, gazdele fragmentand jocul pana la exasperare. Kapetanos a reusit totusi sa inscrie in prelungiri, beneficiind de o noua greseala a defensivei lui Grigoras.

Scor fina, CFR - Pandurii 2-0 si echipa lui Costa este lider in Liga 1, cel putin pana la meciul Dinamo - Sportul.

Declarațiile preotului Nicolae Tănase sunt ”o invitație la viol”. Ministra Justiției intervine
Ministra Justiţiei, Alina Gorghiu a spus, referitor la afirmaţiile preotului Nicolae Tănase de la Valea Plopului potrivit cărora fetele care sunt agresate sexual ar trebui să intre la...
Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
#cfr cluj victorie pandurii, #pandurii invinsa cluj, #rezultate Liga 1 , #Liga I