Umilință pentru CFR Cluj în Conference League. Clasamentul grupei

Vineri, 28 Octombrie 2022, ora 00:02
5273 citiri
CFR Cluj. Foto: Facebook / CFR Cluj

Echipa CFR Cluj a pierdut joi, în deplasare, scor 0-3, meciul cu echipa turcă Sivasspor, din cadrul etapei a cincea a grupelor Conference League.

Turcii au deschis scorul prin Yatabare, în minutul 22 şi l-au majorat în minutul 64, când Gradel a şutat şi Janga a deviat balonul în poartă. Site-ul UEFA l-a creditat pe Gradel ca autor al golului. Yatabare a reuşit dubla în minutul 73.

Sivasspor este pe locul 1 în grupa G, cu 10 puncte, şi s-a calificat pentru primăvara europeană. Pe locurile 2 şi 4 urmează CFR Cluj şi Slavia Praga, cu câte 7 puncte şi Ballkani – 4 puncte.

Ultima etapă din grupe se va juca joi, 3 noiembrie, iar CFR Cluj va întâlni pe Ballkani, pe teren propriu.

SIVASSPOR: Vural - Paluli, Goutas, Osmanpaşa, Ciftci (Gradel 46) - Arslan, Keita (Ulvestad 81) - Njie, Saba (Yalcin 90), Yesilyurt (Erdal 90) – Yatabare (Angielski 81). ANTRENOR: Rıza Çalımbay

CFR CLUJ: Scuffet - Cr. Manea, Yuri (Bordeianu 85), Kolinger (Burcă 46), Camora – Boateng (Hoban 78), Muhar, Cvek (Braun 70) – Deac (Petrila 70), Janga, Roger. ANTRENOR: Dan Petrescu

Cartonaşe galbene: Yesilyurt 53, Angielski 88 / Kolinger 15

Arbitru: Rohit Saggi – Geir Isaksen, Morten Jensen – Mohammad Usman Aslam (toţi din Norvegia)

Dan Petrescu face curățenie la CFR Cluj. Vedetele echipei vor fi date afară!
Dan Petrescu va reveni în Gruia, unde vrea să facă curățenie la nivelul lotului. Petrescu își face deja lotul, pentru că Ioan Varga i-a fixat obiectivele printre care și titlul în...
Adrian Mutu, călcat în picioare de un jucător de la CFR Cluj: "Nu are caracter"
După victoria clujenilor la Craiva, un jucător de la CFR a avut cuvinte grele de spus la adresa lui Adrian Mutu, fostul antrenor din Gruia. Mijlocașul grec Panagiotis Tachtsidis (33 de ani) a...