Surpriză în Superliga. CFR Cluj, învinsă acasă în ultimul meci din an. Cum se prezintă clasamentul

Marti, 20 Decembrie 2022, ora 22:10
4007 citiri
CFR Cluj. Foto: Facebook / CFR Cluj

Echipa FC Hermannstadt a produs o surpriză învingând, marţi, în deplasare, scor 1-0, echipa campioană, CFR Cluj, în ultimul meci al anului în Superligă.

Echipa CFR Cluj a cedat surprinzător în faţa sibienilor de la FC Hermannstadt, având o singură ocazie mare de gol, în minutul 31, la şutul trimis de Biriligea peste poartă. Oaspeţii au înscris în ultimul minut al meciului prin Bejan, la singurul şut pe poartă trimis de sibieni.

CFR CLUJ: Scuffet – Manea (Braun 88), Kolinger, Yuri, Camora – Deac (Yeboah 81), Boateng, Cvek (Mistrati 88), Bîrligea - Malele, Janga (Roger 46). ANTRENOR: Dan Petrescu

HERMANNSTADT: Letica - Butean, Bejan, Antoche, Opruţ - Biceanu (Răuţă 78), Mino, Oroian (D. Iancu 59) – Medina (I. Petrescu 59), Paraschiv, Balaure (Babic 83). ANTRENOR: Marius Măldăraşanu

Cartonaşe galbene: Kolinger 43, Camora 90+3 / Letica 79

Cartonaş roşu: Kolinger (CFR Cluj) 90+5

Arbitri: Andrei Chivulete - Sebastian Gheorghe, Marius Badea – Andrei Antonie

Arbitri VAR: George Vidican - Stelian Slabu

Observator: Iosif Olah

În clasament Farul conduce cu 45 de puncte, urmată de CFR Cluj (44), FCSB (38), Rapid (38), CS Universitatea Craiova (38), FC Hermannstadt (33), Sepsi (32), Petrolul (30), FC Voluntari (26), FCU Craiova 1948 (23), FC Argeş (23), Chindia (21), FC Botoşani (21), Universitatea Cluj (19), UTA Arad (19) şi CS Mioveni (9).

Adrian Mutu, călcat în picioare de un jucător de la CFR Cluj: "Nu are caracter"
După victoria clujenilor la Craiva, un jucător de la CFR a avut cuvinte grele de spus la adresa lui Adrian Mutu, fostul antrenor din Gruia. Mijlocașul grec Panagiotis Tachtsidis (33 de ani) a...
Universitatea Craiova a ieșit și matematic din lupta pentru titlu! FCSB poate sărbători sâmbătă
Echipa CFR Cluj a învins joi seara, în deplasare, scor 1-0, formaţia Universitatea Craiova, în ultimul meci al etapei a şasea din play-off-ul Superligii. La Craiova, într-un meci...