CFR Cluj, prima înfrângere în Europa. Cum s-a desfășurat partida din Conference League

Joi, 15 Septembrie 2022, ora 19:44
4675 citiri
CFR Cluj. Foto: Facebook / CFR Cluj

CFR Cluj a pierdut al doilea meci din grupele Conference League, 0-1, acasă, cu Sivasspor.

Gradel a marcat unicul gol al partidei, în prima repriză, din penalty.

Este prima înfrângere în Europa,în acest sezon, pentru campioana României.

În celălat meci al grupei, Slavia Praga a învins greu pe Balkani din Kosovo, 3-2.

După două meciuri CFR este pe locul 3 din grupă, cu doar 1 punct.

Desfășurarea meciului CFR CLUJ - SIVASSPOR 0-1

Minutul 1 - a început partida

Minutul 7 - Clujenii cer penalty după un posibil henț în careu. Arbitrul nu acordă nimic. În Conference League nu există VAR.

Minutul 26 - ocazie mare pentru CFR Cluj: mingea trimisă de Burcă este respinsă cu mâna de pe linia porții de un adversar, dar arbitrul nu acordă nimic.

Minutul 28 - turcii deschid scorul din penalty. CFR Cluj - Sivasspor 0-1

Minutul 45+2 - Pauză. CFR Cluj - Sivasspor 0-1

Minutul 46 - a început repriza a doua

Minutul 62 - ocazie mare pentru CFR Cluj: șutul lui Cristian Manea este respins în corner de portarul advers

Minutul 90+ 7 - Finalul meciului. CFR Cluj - Sivasspor 0-1

ECHIPELE DE START

CFR CLUJ: Scuffet - Cr. Manea, Yuri, Burcă, Camora - Deac, Boateng, Muhar - Yeboah, Janga, Petrila

REZERVE: Bălgrădean, Brucic, Billong, Păun, Roger, Malele, Mistrati, Kolinger, Bordeianu, Cvek, Braun, Buș

ANTRENOR: Dan Petrescu

SIVASSPOR: Vural - Paluli, Goutas, Appindangoye, Ciftci - Ulvestad, Charisis - Musa, Sabia, Gradel - Angielski

REZERVE: Yildirim, Kuckar, Nije, Osmanpașa, Albayrak

ANTRENOR: Rıza Çalımbay

Un fost jucător de la CFR Cluj, favorit pentru postul de antrenor principal la Bayern München
Antrenorul italian al echipei Brighton, Roberto De Zerbi, fost jucător la CFR Cluj, se află în fruntea listei de tehnicieni care ar putea să-i succeadă lui Thomas Tuchel în această vară,...
Din ce destinații vin primele avioane în România imediat după intrarea în „Air Schengen”. Pasagerii nu vor mai face controalele la frontieră
Primele zboruri din spaţiul Schengen care vor ateriza duminică pe aeroportul Henri Coandă vor fi cele care vin de la Paris, Viena, Hamburg, Roma, Zurich, Munchen, Amsterdam şi Geneva,...