CFR Cluj, învinsă ușor de Sivasspor în Conference League. Cum s-a desfășurat partida din Conference League

Joi, 27 Octombrie 2022, ora 16:28
4478 citiri
CFR Cluj. Foto: Facebook / Fotbal Cluj CFR 1907 Cluj

CFR Cluj a pierdut derby-ul grupei din Conference League, cu Sivasspor.

Turcii i-au învins pe clujeni cu 3-0 și păstrează prima șansă a calificare.

CFR Cluj va juca săptămâna viitoare cu Balkani din Kosovo pentru primăvara europeană.

Desfășurarea meciului:Sivasspor - CFR Cluj 3-0

Minutul 1- a început partida

Minutul 20 - Ocazie mare pentru turci: Scuffet scoate senzațional un șut al lui Sivasspor

Minutul 22 - Yatabare deschide scorul pentru turci. Sivasspor conduce cu 1-0 pe CFR Cluj.

Minutul 45+3 - Pauză. Sivasspor - CFR Cluj 1-0

Minutul 46 - A început repriza a doua

Minutul 64 - Janga marchează în propria poartă. Sivasspor face 2-0.

Minutul 73 - Yatabare face 3-0 pentru Sivasspor.

Minutul 90+4 - Finalul meciului. Sivasspor - CFR Cluj 3-0

ECHIPELE DE START:

Sivasspor: Vural – Murat, Goutas, Caner, Ugur Ciftici – Hakan Arslan, Keita – Njie, Sabia, Erdogan – Yatabare. Rezerve: Baver, Yildirim – Appindangoye, Gradel, Yalcin, Charisis, Angielski, Ulvestad, Musa, Ziya Erdal, Kaan Onaran, Albayrak.

Antrenor: Riza Calimbay.

CFR Cluj: Scuffet – Manea, Yuri, Kollinger, Camora – Boateng, Muhar, Cvek – Deac, Janga, Roger. Rezerve: Gal, Bălgrădean – Brucic, Burcă, Billong, Malele, Petrila, Hammershoj-Mistrati, Hoban, Bordeianu, Braun, Buş.

Antrenor: Dan Petrescu.

Meciul este în direct pe PRO Arena.

E gata! Dan Petrescu a semnat pe trei ani cu o echipă de tradiție din România
Disputat de CFR Cluj, Rapid și Universitatea Craiova, Dan Petrescu a ales echipa pe care o va antrena din sezonul viitor. Astfel, Dan Petrescu va sta din noua pe banca echipei CFR Cluj. Va fi...
Gestul care a stârnit stupoare în Italia: antrenorul Fiorentinei a sărutat o jurnalistă după gol. Cei doi sunt căsătoriţi, dar nu unul cu celălalt
Tehnicianul echipei Fiorentina, Vincenzo Italiano, a sărutat o jurnalistă, joi seară, după ce formaţia italiană a înscris al doilea gol la meciul cu Viktoria Plzen, din Conference League....