CFR Cluj remizeaza cu Celtic in preliminariile Ligii Campionilor

Miercuri, 07 August 2019, ora 22:50
23844 citiri

CFR Cluj a terminat la egalitate, scor 1-1, partida disputata, miercuri seara, pe teren propriu, cu Celtic Glasgow, in prima mansa a turului trei preliminar al Ligii Campionilor.

Cu golgheterul George Tucudean pe banca de rezerve, campioana Romaniei a controlat ostilitatile in majoritatea celor 90 de minute din Gruia.

Scorul a fost deschis de Rondon, in minutul 28, dupa un contraatac fulgerator al clujenilor.

Trupa lui Dan Petrescu a continuat sa atace, insa campioana Scotiei a reusit egalarea repede, in minutul 38, cand Forrest l-a invins pe Arlauskis cu un sut excelent plasat de la aproximativ 15 metri. A fost si scorul primei reprize.

Clujenii au continuat sa impuna ritmul si in repriza secunda, insa goalkeeperul oaspetilor a inchis excelent poarta.

In ultimul sfert de ora, "Bursucul" l-a aruncat in lupta si pe Tucudean, iar atacantul roman in varsta de 26 de ani a trecut in mai multe randuri pe langa gol.

S-a terminat 1-1, iar Celtic porneste ca favorita in returul de saptamana viitoare de la Glasgow.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, intalnirea dintre CFR Cluj si Celtic Glasgow, din prima mansa a turului trei preliminar al Ligii Campionilor.

Desfasurarea intalnirii:

min.90+4 - FINALUL MECIULUI

min.90 - Vor fi 4 minute de prelungiri.

min.88 - Tucudean e deposedat cu un ultim efort de Jullien.

min.87 - Schimbare la Celtic: intra Bitton, iese Elhamed.

min.85 - Bain respinge in fata la un sut al lui Paun, iar apoi Tucudean incearca "o foarfeca", dar mingea se duce peste poarta.

min.82 - Ocazie si pentru scotieni, insa Arlauskis e la post si respinge.

min.79 - Ce ocazie! Tucudean se descurca excelent in careu, suteaza, mingea e deviata, insa Bain respinge in corner cu un reflex miraculos!

min.76 - Forrest suteaza de la marginea careului, dar mingea trece pe langa poarta clujenilor.

min.75 - Dan Petrescu il arunca in lupta pe Tucudean, care ii ia locul lui Rondon.

min.74 - O noua schimbare facuta de scotieni: iese Simunovic, cu ceva probleme medicale, intra Jullien.

min.67 - Muta si Celtic: intra Ntcham, iese Morgan.

min.66 - Prima schimbare la CFR Cluj: iese Omrani, intra Paun.

min.64 - Susic intra tare la Brown si primeste cartonasul galben.

min.60 - Deac strange bine si-l blocheaza le Elhamed, aflat intr-o pozitie periculoasa.

min.58 - Dan Petrescu se alege cu un cartonas galben pentru proteste.

min.51 - Ce ocazie! Omrani reia din cativa metri, insa Bain scoate cu un reflex incredibil!

STARTUL REPRIZEI SECUNDE

--------------------------------------

min.45 - FINALUL PRIMEI REPRIZE

min.42 - Morgan primeste cartonasul galben dupa o lovitura aplicata lui Luis Aurelio.

min.38 - GOL CELTIC!!! Forrest il invinge pe Arlauskis cu un sut excelent plasat de la 15 metri. Mingea a atins si bara inainte de a intra in poarta!!!

min.34 - Luis Aurelio protesteaza si se alege cu un cartonas galben.

min.33 - Sutul lui Omrani e blocat de un adversar. CFR Cluj o domina copios pe Celtic de minute bune.

min.31 - Bain iese bine din poarta si retine din fata lui Deac.

min.28 - GOOOL CFR CLUJ!!! Rondon finalizeaza un contraatac superb al campioanei Romaniei!!!

min.25 - Galben pentru Mihai Bordeianu.

min.24 - Omrani primeste de la Deac, insa sutul atacantului francez se duce pe langa poarta.

min.11 - Vinicius respinge bine la o centrare a lui Morgan.

min.6 - Burca reia cu capul peste poarta dupa un corner.

min.5 - Ce ocazie! Rondon centreaza periculos, iar un aparator al scotienilor respinge in ultimul moment din fata lui Djokovic.

min.4 - Arlauskis pareaza cu ceva emotii la un sut din afara careului trimis de Edouard.

ora 21:01 - A inceput meciul!

INFO: Partida se joaca la Cluj-Napoca si e transmisa in direct la TV de posturile Digi Sport 1 si Look Plus.

INFO: Mansa retur va avea loc saptamana viitoare, la Glasgow.

ECHIPELE

CFR CLUJ: Arlauskis - Susic, Vinicius, Burca, Camora (c) - Deac, Luis Aurelio, Bordeianu, Djokovic - Rondon, Omrani.

Antrenor: Dan Petrescu.

CELTIC: Bain - Ajer, Elhamed, Simunovic, Bolingoli - Forrest, Brown (c), McGregor - Christie - Edouard, Morgan.

Antrenor: Neil Lennon.

Arbitru: Srdan Jovanovic (Serbia) .

Vizita președintele României, Klaus Iohannis, în Coreea de Sud. Vor fi semnate colaborări pe apărare și energie nucleară
Preşedintele Klaus Iohannis va efectua, săptămâna viitoare, de luni până miercuri, o vizită oficială în Republica Coreea, la invitaţia omologului său, Yoon Suk Yeol, informează...
PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...
#LIVE meci CFR Celtic, #CFR Cluj Celtic direct, #CFR Celtic Liga Campionilor , #meciuri