Cutremur la Cluj. CFR a fost eliminată de campioana Armeniei în primul tur din Liga Campionilor

Miercuri, 13 Iulie 2022, ora 19:43
7912 citiri
CFR Cluj. Foto: Facebook / CFR Cluj

CFR Cluj a fost eliminată din Liga Campionilor chiar în primul tur preliminar.

Pyunik Erevan s-a calificat mai departe după loviturile de departajare.

În timpul regulamentar a fost 2-2, armenii egalând de fiecare dată în finalul reprizelor.

La penalty-uri, Camora și Petrila au ratat pentru campioana României care va merge în Conference League.

Desfășuraea meciului: CFR Cluj - Pyunik 2-1

Minutul 1 - a început partida

Minutul 6 - Boateng deschide scorul cu o lovitură de cap după o centrare a lui Deac. CFR Cluj conduce cu 1-0

Minutul 45 - Finalul primei reprize. CFR Cluj conduce cu 1-0

Minutul 46 - Repriza a doua

Minutul 59 - Ocazie mare CFR Cluj: Deac trimite direct din lovitură liberă, dar portarul armenilor respinge în extremis

Minutul 89 - Armenii egalează în finalul meciului. CFR Cluj - Pyunik Erevan 1-1

Minutul 90+5 - Finalul celor 90 de minute. 1-1 rezultat final. Vom avea prelungiri la Cluj

Minutul 91 - Au început prelungirile la Cluj

Minutul 90+4 - Petrila marchează golul doi pentru CFR CLuj

Minutul 107 - Penalty pentru Pyunik Erevan. Armenii ratează lovitura de la 11 metri

Minutul 119 - Armenii egalează din nou. 2-2

Minutul 120 - Finalul reprizelor de prelungiri. CFR Cluj - Pyunik Erevan 2-2. Avem lovituri de departajare.

Armenii marchează, 3-4

Camora ratează și CFR Cluj este eliminată din Liga Campionilor în primul tur.

CFR Cluj: Bălgrădean - Manea, Burcă, Graovac, Camora - Deac, Boateng, Cvek - Păun, Debeljuh, Roger

Pyunik Erevan: Yurchenko - Juninho, Vakulenko, Gajic, Kovalenko - Cociuc, Zambrano, Gonzalez - Dashyan, Otubanjo, Nenadovi

Dan Petrescu face curățenie la CFR Cluj. Vedetele echipei vor fi date afară!
Dan Petrescu va reveni în Gruia, unde vrea să facă curățenie la nivelul lotului. Petrescu își face deja lotul, pentru că Ioan Varga i-a fixat obiectivele printre care și titlul în...
Adrian Mutu, călcat în picioare de un jucător de la CFR Cluj: "Nu are caracter"
După victoria clujenilor la Craiva, un jucător de la CFR a avut cuvinte grele de spus la adresa lui Adrian Mutu, fostul antrenor din Gruia. Mijlocașul grec Panagiotis Tachtsidis (33 de ani) a...
#CFR Cluj, #CFR Cluj Liga Campionilor, #Erevan, #dan petrescu , #Champions League