Probleme financiare la CFR Cluj. Fotbaliștii nu și-au mai primit salariile de luni bune

Duminica, 06 Februarie 2022, ora 09:46
2905 citiri
CFR Clu. Foto: Facebook / CFR Cluj

Preşedintele CFR Cluj, Cristian Balaj, a declarat, sâmbătă seară, după meciul cu Universitatea Craiova, scor 1-1, că la gruparea clujeană sunt întârzieri salariale de trei luni.

“Există întârzieri salariale de trei luni. Dar eu nu veneam la echipă dacă nu aveam siguranţa că o să vină banii”, a spus Balaj, menţionând că şi Dan Petrescu i-a spus că au mai fost astfel de situaţii şi s-au rezolvat.

Balaj a vorbit, la Digi Sport, şi despre eliminările de la partida cu Universitatea Craiova. “Jucătorii eliminaţi ar fi trebuit să fie mai atenţi. Camora trebuia să evite şi primul cartonaş galben şi pe al doilea. Au fost iritaţi, s-au simţit nedreptăţiţi în anumite momente. Este greu să dai sancţiuni când eşti cu salariile în întârziere, dar asta nu înseamnă că nu o să discutăm cu ei”, a explicat oficialul.

Formaţia CFR Cluj, liderul Ligii 1, a remizat, sâmbătă seară, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Universitatea Craiova, într-un meci contând pentru etapa a XXIV-a a primului eşalon, în care gazdele au egalat la ultima fază.

Golul clujenilor a fost marcat de Petrila, în minutul 14. Pentru Craiova a egalat Gustavo, în minutul 90+6.

De la clujeni a fost eliminat Camora, în minutul 84, când a primit al doilea cartonaş galben.

La final a fost eliminat şi Bălgrădean, însă el direct.

Adrian Mutu, călcat în picioare de un jucător de la CFR Cluj: "Nu are caracter"
După victoria clujenilor la Craiva, un jucător de la CFR a avut cuvinte grele de spus la adresa lui Adrian Mutu, fostul antrenor din Gruia. Mijlocașul grec Panagiotis Tachtsidis (33 de ani) a...
Universitatea Craiova a ieșit și matematic din lupta pentru titlu! FCSB poate sărbători sâmbătă
Echipa CFR Cluj a învins joi seara, în deplasare, scor 1-0, formaţia Universitatea Craiova, în ultimul meci al etapei a şasea din play-off-ul Superligii. La Craiova, într-un meci...