Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

CFR Cluj, egal cu Pyunik Erevan la debutul în Champions League. Cum s-a desfășurat partida din Armenia

Marti, 05 Iulie 2022, ora 18:08
3643 citiri
CFR Cluj. Foto: Facebook / CFR Cluj

CFR Cluj a făcut egal, 0-0, în primul meci din turul 1 Champions League, cu Pyunik Erevan.

Campioana României a jucat slab în Armenia și nu a reușit să învingă.

Calificarea se va decide la Cluj, la meciul retur, de peste o săptămână.

Desfășurarea meciului Pyunik Erevan- CFR Cluj 0-0

Minutul 1 - A început partida

Minutul 4 - Ocazie pentru CFR Cluj: Portarul gazdelor respinge în corner un șut al clujenilor

Minutul 45+1 - Pauză. Pyunik Erevan - CFR Cluj 0-0

Minutul 46 - a început repriza a doua

Minutul 58 - ocazie mare pentru armenii. Gazdele șutează de la distanță, dar șutul trece puțin pe lângă poarta.

Minutul 84 - Ocazie pentru CFR Cluj. Mingea trimisă de Jefte este reținută de portarul armean.

Minutul 90+3 - Finalul meciului. Pyunik - CFR Cluj 0-0

ECHIPELE DE START:

Pyunik Erevan: Yurchenko - Kovalenko, Bratkov, Vakulenko, Juninho - Renzo, Cociuc, Dashyan - Gonzalez, Otubanjo, Davidyan

Rezerve: Mykayelyan, Buchnev, Gajic, Andre Luiz, Harutyunyan, Najaryan, Mladenovic, Avagyan, Nenadovic, Gareginyan

Antrenor: Ieghișe Melikian

CFR Cluj: Bălgrădean - Cr. Manea, A. Burcă, Kolinger, Camora - Boateng, Cvek - Deac, Mistrati, Roger - Debeljuh

Rezerve: R. Sava, Brucic, Graovac, Păun, Dugandzic, Petrila, Yeboah, Betancor, Bordeianu, Yuri, Braun, Muhar

Antrenor: Dan Petrescu

Dan Petrescu face curățenie la CFR Cluj. Vedetele echipei vor fi date afară!
Dan Petrescu va reveni în Gruia, unde vrea să facă curățenie la nivelul lotului. Petrescu își face deja lotul, pentru că Ioan Varga i-a fixat obiectivele printre care și titlul în...
Adi Mutu, atac la strategia lui Nelu Varga și la rezultatele CFR Cluj
Adrian Mutu a plecat de la CFR Cluj după partida pierdută cu Corvinul Hunedoara în Cupa României. Acesta a aruncat câteva înțepături către Nelu Varga după eșecul drastic cu cei de la...