CFR Cluj, la un pas de rusine in Cupa Romaniei

Marti, 21 Septembrie 2010, ora 20:55
2053 citiri

Campioana Romaniei si detinatoarea Cupei, CFR Cluj, s-a calificat cu emotii in optimi, avand nevoie de prelungiri pentru a trece de mult mai modesta ACU Arad.

Elevii lui Sorin Cartu nu au reusit sa inscrie in poarta divizionarei secunde ACU Arad in timpul regulamentar, partida fiind decisa abia in prelungiri.

Atacantul Cristi Bud si-a salvat echipa in minutul 116, cand a inscris golul care i-a scapat pe "feroviari" de loteria penaltiurilor si i-a calificat in optimi.

Alaturi de CFR Cluj, in optimile Cupei Romaniei s-au mai calificat Universitatea Cluj, Vointa Sibiu si Universitatea Craiova.

ACU Arad: Paul - Bilia, Nicolau, Niculescu, Aldea - Gligor, Lupascu, Bundea, Ciubancan - Dragos, Bad;

CFR Cluj: Stancioiu - Tony, Nuno Diogo, I. Rada, Edimar - Costa, Kivuvu, Peralta, Veloso - Batin, Anselmo Ramon.

Adrian Mutu, călcat în picioare de un jucător de la CFR Cluj: "Nu are caracter"
După victoria clujenilor la Craiva, un jucător de la CFR a avut cuvinte grele de spus la adresa lui Adrian Mutu, fostul antrenor din Gruia. Mijlocașul grec Panagiotis Tachtsidis (33 de ani) a...
Universitatea Craiova a ieșit și matematic din lupta pentru titlu! FCSB poate sărbători sâmbătă
Echipa CFR Cluj a învins joi seara, în deplasare, scor 1-0, formaţia Universitatea Craiova, în ultimul meci al etapei a şasea din play-off-ul Superligii. La Craiova, într-un meci...