Kosovarul din atacul lui CFR Cluj, gol la debutul pentru campioana României

Duminica, 15 Ianuarie 2023, ora 22:29
1967 citiri
Ermal Krasniqi a marcat la debut FOTO facebook

Formaţia CFR Cluj a învins, duminică, Seleccion AFE Futbol, scor 3-0, în cel de-al treilea meci amical al iernii.

CFR Cluj a deschis scorul din penalti, în minutul 19, prin Bordeianu, după ce Roger a fost faultat în careu de un jucător al echipei adverse. În repriza secundă, în minutul 76, Vito a dublat avantajul echipei clujene şi a marcat pentru 2-0, după ce a fost găsit excelent în gura porţii de Petrila.

Zece minute mai târziu, în minutul 86, la debutul pentru CFR, Ermal Krasniqi a trimis balonul din centrul careului direct în poarta adversă, stabilind scorul final al partidei, 3-0.

Echipa de start a CFR Cluj: Sava - Peteleu, Billong, Kolinger, Camora - Hoban, Itu, Bordeianu, Roger - Janga, Maglica.

Au mai jucat: Bălan, Krasniqi, Cvek, Malele,Petrila, Vito, Fica, Fofana

Seleccion AFE Futbol este selecționata fotbaliștilor liberi de contract din Spania.

"Răzgândescu" din Spania: decizia anunțată de Xavi, antrenorul Barcelonei
Antrenorul Barcelonei, Xavi, va rămâne la club cel puţin până la finalul contractului său, în iunie 2025, după ce s-a răzgândit că acesta va fi ultimul său sezon, relatează BBC....
Dan Petrescu face curățenie la CFR Cluj. Vedetele echipei vor fi date afară!
Dan Petrescu va reveni în Gruia, unde vrea să facă curățenie la nivelul lotului. Petrescu își face deja lotul, pentru că Ioan Varga i-a fixat obiectivele printre care și titlul în...