CFR Cluj a evitat un dezastru în Kosovo în prelungiri. Cum s-a desfășurat meciul de debut în grupele Conference League

Joi, 08 Septembrie 2022, ora 21:43
6505 citiri
CFR joacă în Conference League

Campioana României, CFR Cluj, a debutat joi, de la ora 19.45, în grupele Conference League, echipa lui Dan Petrescu întâlnind în Kosovo formația FC Ballkani.

CFR Cluj a făcut un meci prost, fiind condusă de Ballkani până în minutul 90+1, atunci când Yuri a marcat golul egalizator după o eroare a defensivei adverse.

CFR Cluj și Ballkani fac parte din Grupa G a competiției, alături de Slavia Praga și Sivasspor.

Desfășurarea LIVE:

*Scor final 1-1.

*Gol CFR Cluj, care egalează în primul minut de perelungire, prin Yuri.

*1-0 pentru Ballkani în minutul 65, gol marcat de Thaci.

*0-0 la pauză.

*0-0, minutul 30, Roger a avut o mare ocazie pentru CFR.

*0-0 în minutul 15.

*A început meciul, scor 0-0.

*Echipa de start a CFR-ului: Scuffet - Braun, Yuri, Burcă, Camora - Boateng, Mistrati, Cvek - Deac, Yeboah, Roger.

Adrian Mutu, călcat în picioare de un jucător de la CFR Cluj: "Nu are caracter"
După victoria clujenilor la Craiva, un jucător de la CFR a avut cuvinte grele de spus la adresa lui Adrian Mutu, fostul antrenor din Gruia. Mijlocașul grec Panagiotis Tachtsidis (33 de ani) a...
Universitatea Craiova a ieșit și matematic din lupta pentru titlu! FCSB poate sărbători sâmbătă
Echipa CFR Cluj a învins joi seara, în deplasare, scor 1-0, formaţia Universitatea Craiova, în ultimul meci al etapei a şasea din play-off-ul Superligii. La Craiova, într-un meci...