CFR Cluj a ieșit din criză cu un gol marcat în prelungiri! Ce s-a întâmplat în meciul cu Gaz Metan

Sambata, 12 Februarie 2022, ora 22:20
3141 citiri
CFR Cluj, victorie cu Gaz Metan

Formaţia CFR Cluj a învins, sâmbătă seară, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa Gaz Metan Mediaş, într-un meci din etapa a XXVI-a a Ligii 1 Casa Pariurilor. Clujenii veneau după patru remize consecutive şi au marcat ultimul gol în minutul 90+4.

Au înscris Petrila ’33 şi Neguţ ‘90+4 pentru CFR Cluj, respectiv Filip ’64 pentru Gaz Metan.

A fost prima victorie obținută în 2022 de campioana României, antrenată de Dan Petrescu.

Gaz Metan: Buzbuchi – De Moura, Matricardi, Horj, Dobrescu (Chamed ’61) – Junior, Lixandru – Grădinaru (Kanda ’90), Filip, Trif – Irobiso. Antrenor: Ilie Poenaru

CFR Cluj: Hindrich – Manea (Susic ’83), Graovac, Burcă, Camora – Păun (Neguţ ’72), Boateng, Deac (Bordeianu ’83) – Omrani, Debeljuh (Buş ’65) – Petrila (Sacko ’72). Antrenor: Dan Petrescu

Cartonaşe galbene: Irobiso ’23, F. Junior ‘90+1, Buzbuchi ‘90+3 / Petrila ‘70

Arbitri: Ionuţ Coza - Mihai Marica, Bogdan Gheorghe - Horia Mladinovici

Observatori: Aron Huzu, Paul Mincu.

CFR Cluj este lider în clasament, cu 64 de puncte, în timp ce a doua clasată, FCSB, are 55 de puncte şi un joc mai puţin. Gaz Metan Mediaş ocupă locul 14, cu 22 de puncte.

Senzație la WTA Madrid. Tenismena din Top 10 mondial care a câștigat prima dată în carieră cu 6-0, 6-0
Tenismena americană Cori Gauff, locul 3 mondial, a reușit o victorie de senzație în turul secund al turneului WTA 1000 de la Madrid. În vârstă de 20 de ani, Cori Gauff a bifat o premieră...
A treia victorie la rând pentru Jaqueline Cristian la WTA Madrid, după o revenire de senzație
Jucătoarea română de tenis Jaqueline Cristian s-a calificat miercuri în turul al doilea al turneului WTA 1000 Mutua Madrid Open, aceasta fiind a treia sa victorie consecutivă, după cele două...