O nouă înfrângere pentru Dan Petrescu în Spania

Vineri, 13 Ianuarie 2023, ora 19:30
2632 citiri
Dan Petrescu

Echipa CFR Cluj a pierdut vineri al doilea amical al anului, scor 0-1 cu divizionara secundă germană SV Darmstadt, meci disputat în cantonamentul de la Oliva Nova, din Spania.

CFR Cluj a întâlnit pe SV Darmstadt, liderul din 2 Bundesliga, în faţa căruia a cedat la limită, scor 0-1. Unicul gol al partide a fost înscris de Ronstadt, în minutul 72.

Dan Petrescu a folosit în prima repriză următoarea formulă: Scuffet – Braun, Yuri, Burcă, Peteleu, Boateng, Cvek, Deac, Yeboah, Malele, Petrila.

În repriza secundă a evoluat unsprezecele Bălgrădean – Bălan, Ţîru, Billong, Camora, Bîrligea, Muhar, Bordeianu, Vito, Maglica, Janga.

E gata! Dan Petrescu a semnat pe trei ani cu o echipă de tradiție din România
Disputat de CFR Cluj, Rapid și Universitatea Craiova, Dan Petrescu a ales echipa pe care o va antrena din sezonul viitor. Astfel, Dan Petrescu va sta din noua pe banca echipei CFR Cluj. Va fi...
Neluțu Varga a dat cărțile pe față. A spus motivul real al aducerii lui Petrescu
Dan Petrescu vine la CFR Cluj, dar doar după terminarea campionatului. În următoarele 6 etape din play-off, la CFR Cluj vor fi antrenori interimarii Ovidiu Hoban (41 de ani) și Francisc Dican...