CFR Cluj castiga in ultima clipa si are sanse mari la play-off-ul Ligii 1

Luni, 27 Februarie 2017, ora 22:30
5172 citiri

CFR Cluj a obtinut o victorie dramatica in deplasarea de la Iasi, impunandu-se cu un gol inscris la ultima faza de joc.

Ardelenii au fost egalati la finalul timpului regulamentar de joc, insa au reusit sa marcheze aproape incredibil in minutul 90+2.

Partida de pe arena din Copou a fost una atipica, dominata cu autoritate de oaspeti, dar in care gazfele au avut o sansa uriasa de a realiza surpriza.

CFR a deschis scorul in minutul 18, Larie transformand frumos o lovitura libera de la peste 20 de metri.

A urmat un festival al ratarilor, cu Bud, Deac sau Sorsa intrecandu-se in a irosi ocazii rarisime.

Atunci cand se parea ca jocurile au fost facute, in minutul 90, Andrei Cristea a executat superb o lovitura libera de la 20 de metri, lateral stanga, mingea lovind bara si apoi intrand in plasa.

CFR a revenit rapid in atac, iar dupa o lansare buna in careul advers, Peteleu a inscris pentru 2-1 dintr-un unghi aproape imposibil.

In urma acestui rezultat, CFR, Craiova, Medias, Dinamo si Astra se vor lupta in ultima etapa a sezonului regular pentru cele patru locuri ramase in play-off.

Echipele de start

Poli Iasi: Caparco - Voicu, Mihalache, Ciuca, Tiganasu - Ciucur, Mitici, V. Gheorghe, Stefanescu - Golubovici, A. Cristea

Rezerve: Grahovac - Moldovan, Rauta, Bosoi, Sato, Badic, Pantaru

Antrenor: Eugen Neagoe

CFR Cluj: Minca - Lopes, Larie, Muresan, Jorge - Omrani, Deac, Gomelt - Nouvier, Paun, Bud

Rezerve: Marc - Horj, Peteleu, Sorsa, Sarbu, Nascimento, Ruiz

Antrenor: Vasile Miriuta

Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...
Verdictul lui Ciolacu în privința medicului Cîrstoiu: ”Nu poate merge înainte ca fiind candidat al coaliției”
Premierul Marcel Ciolacu a delcarat, vineri, că până când doctorul Cîrstoiu nu va explica toate aspectele apărute în spaţiul public, dânsul nu poate merge înainte ca fiind candidat al...
#CFR Cluj Liga 1 rezultate, #Liga 1 CFR Cluj, #CFR Cluj Liga 1 playoff , #Liga I