Rezultat surprinzător pentru CFR Cluj în Spania

Miercuri, 11 Ianuarie 2023, ora 18:36
5592 citiri
CFR Cluj. Foto: Facebook / CFR Cluj

Echipa CFR Cluj a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat, în Spania, în compania formaţiei germane Holstein Kiel.

CFR Cluj a remizat în primul meci amical disputat în cantonamentul din Spania. A fost 1-1 cu Holstein Kiel, echipă din 2 Bundesliga. Kiel a deschis scorul prin Muhling, în minutul 10, iar clujenii au egalat în minutul 42, prin reuşita lui Petrila.

În prima repriză, Dan Petrescu, antrenorul grupării CFR Cluj, a utilizat echipa Scuffet – Manea, Yuri, Burcă, Braun, Boateng, Bordeianu, Deac, Yeboa, Malele şi Petrila.

În repriza a doua a intrat pe teren echipa Sava – Hoban, Billong, Kolinger, Camora, Roger, Muhar, Cvek, Bîrligea, Maglica, Janga.

Dan Petrescu face curățenie la CFR Cluj. Vedetele echipei vor fi date afară!
Dan Petrescu va reveni în Gruia, unde vrea să facă curățenie la nivelul lotului. Petrescu își face deja lotul, pentru că Ioan Varga i-a fixat obiectivele printre care și titlul în...
Adrian Mutu, călcat în picioare de un jucător de la CFR Cluj: "Nu are caracter"
După victoria clujenilor la Craiva, un jucător de la CFR a avut cuvinte grele de spus la adresa lui Adrian Mutu, fostul antrenor din Gruia. Mijlocașul grec Panagiotis Tachtsidis (33 de ani) a...