CFR Cluj a invins FCSB. Titlul in Liga I se decide luni

Vineri, 31 Iulie 2020, ora 23:32
8572 citiri

Formatia CFR Cluj a invins, vineri, in deplasare, cu scorul de 2-0 (0-0), echipa FCSB, in meci restanta din etapa a opta a play-off-ului Ligii I. In urma acestui rezultat, CFR Cluj are 46 de puncte in clasament, cu doua mai multe ca Universitatea Craiova, iar titlul de campioana se va decide in meciul direct de luni.

Golurile au fost marcate de Susici '86 si Itu '88.

FCSB: Vlad - Cretu (Pantea '46), I. Cristea, Miron, Pantiru - Morutan (Pandele '46), Perianu, Vina - Nita, Istrate, C. Dumitru. Antrenor; Anton Petrea

CFR: Arlauskis - Susic, Cestor, Burca, Camora - L. Aurelio (Pereira '63), Hoban, Deac - Joca (Chipciu '8 / Golofca '90), Omrani (Rondon '63), Costache (Itu '62). Antrenor: Dan Petrescu

Cartonase galbene: Cretu '39

Meciul a fost arbitrat de Istvan Kovacs, ajutat la cele doua linii de Vasile Marinescu si Ovidiu Artene.

Rezerva a fost Catalin Popa, iar observator Constantin Stefan.

In urma acestui rezultat, CFR Cluj are 46 de puncte in clasament, cu doua mai multe ca Universitatea Craiova, iar titlul de campioana se va decide in meciul direct de luni.

Universitatea are un meci mai putin disputat, cu Astra, iar partida de luni, de la ora 21.00, de la Craiova, va fi decisiva pentru stabilirea noii campioane a Romaniei.

A doua victorie la rând pentru Irina Begu, după 7 luni de absență. Cu cine va juca în sferturi
Jucătoarea română de tenis Irina Begu, revenită în circuitul profesionist după aproape şapte luni de absenţă, s-a calificat, joi, în sferturile de finală ale turneului WTA 125 de la...
Victoria carierei pentru o tenismenă din România în plină ascensiune. Meci de peste 4 ore, cu o mare favorită
Jucătoarea română de tenis Anca Todoni a reușit cea mai importantă victorie a carierei, în primul tur al turneului WTA 125 de la San Luis Potosi (Mexic), dotat cu premii totale de 115.000 de...