Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Antrenorul Sevilliei, dupa meciul cu CFR Cluj: S-a facut dreptate! Ce-a spus despre golul anulat lui Paun

Vineri, 28 Februarie 2020, ora 08:08
14263 citiri

Antrenorul Sevilliei, Julen Lopetegui, a comentat meciul retur cu CFR Cluj.

Tehnicianul iberic considera ca echipa sa a meritat din plin sa obtina calificarea si ca formatia din Gruia a fost periculoasa "doar cinci minute".

"S-a facut dreptate deoarece le-am fost superiori celor din Cluj. Am suferit pentru ca n-am marcat, insa am avut multe ocazii. Cred ca au fost suficiente ocazii pentru ca meciul sa se fi terminat cu un rezultat mai confortabil", a spus Julen Lopetegui la conferinta de presa.

"Totusi, daca nu inscrii, echipa adversa isi creeaza oportunitati. Au fost periculosi doar cinci minute, in rest noi am controlat meciul", a mai spus acesta.

In ceea ce priveste golul anulat lui Paun in minutul 87, Lopetegui a afirmat: "Din fericire golul marcat dupa un hent a fost anulat de VAR".

Vezi si:

0-0 a fost scorul intalnirii din Spania, iar CFR Cluj a fost eliminata de Sevilla din Europa League dupa ce in tur, pe teren propriu, a fost 1-1.

BEC vine în sprijinul PSD și PNL. Decizia surpriză care le permite să aibă candidați separați la Primăria Capitalei
Biroul Electoral Central (BEC) a adoptat miercuri, 24 aprilie, o hotărâre prin care permite desființarea unei alianțe electorale până la data de 26 aprilie,astfel că PSD și PNL vor putea...
Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#Julen Lopetegui Sevilla CFR, #Julen Lopetegui gol anulat, #Julen Lopetegui reactie , #stiri CFR Cluj