Antrenorul Sevilliei, dupa meciul cu CFR Cluj: S-a facut dreptate! Ce-a spus despre golul anulat lui Paun

Vineri, 28 Februarie 2020, ora 08:08
14263 citiri

Antrenorul Sevilliei, Julen Lopetegui, a comentat meciul retur cu CFR Cluj.

Tehnicianul iberic considera ca echipa sa a meritat din plin sa obtina calificarea si ca formatia din Gruia a fost periculoasa "doar cinci minute".

"S-a facut dreptate deoarece le-am fost superiori celor din Cluj. Am suferit pentru ca n-am marcat, insa am avut multe ocazii. Cred ca au fost suficiente ocazii pentru ca meciul sa se fi terminat cu un rezultat mai confortabil", a spus Julen Lopetegui la conferinta de presa.

"Totusi, daca nu inscrii, echipa adversa isi creeaza oportunitati. Au fost periculosi doar cinci minute, in rest noi am controlat meciul", a mai spus acesta.

In ceea ce priveste golul anulat lui Paun in minutul 87, Lopetegui a afirmat: "Din fericire golul marcat dupa un hent a fost anulat de VAR".

Vezi si:

0-0 a fost scorul intalnirii din Spania, iar CFR Cluj a fost eliminata de Sevilla din Europa League dupa ce in tur, pe teren propriu, a fost 1-1.

Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...
„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
#Julen Lopetegui Sevilla CFR, #Julen Lopetegui gol anulat, #Julen Lopetegui reactie , #stiri CFR Cluj